FESTIVAL AMERICKÉ JARO::CARLA BLEY TRIO (USA)

FESTIVAL AMERICKÉ JARO

CARLA BLEY TRIO (USA)

čtvrtek 18/05/2017 od 21:00

DNES OTEVŘENO OD 19:30

 

Přední americká jazzová skladatelka, klavíristka, varhanice a kapelnice komponuje hudbu pro velké orchestry, sbory i komorní tělesa. Patří mezi legendy free jazzu 60. let, popularitu získala zejména se svou jazzovou operou Escalator Over The Hill.

V 50. letech se seznámila s jazzovou scénou New Yorku a začala tvořit kompozice pro známé hudebníky (Paul Bley, Art Farmer, Jimmy Giuffre, George Rusell, Tony Williams, John Scofield a další). V roce 1964 založila Jazz Composer’s Orchestra a jeho stejnojmennou nezávislou nahrávací společnost zaměřující se na avantgardní formy jazzu, následovanou v 70. letech společností WATT Records. Carla Bley si získala širší publikum i díky nahrávkám s vibrafonistou Garym Burtonem nebo s kontrabasistou Charliem Hadenem. Později začala experimentovat mimo jazzovou scénu, spolupracovala s bubeníkem skupiny Pink Floyd Nickem Masonem, nahrávala s Robertem Wyattem či Jackem Brucem. Obdržela mnoho prestižních cen, mezi jinými Cenu Guggenheimovy nadace za hudební kompozici (1972) či prestižní Cenu NEA Jazz Masters (2015).

Carla Bley vystupuje po celém světě se svým vlastním orchestrem či s menšími hudebními tělesy, zejména s Lost Chords, a také se svým triem, se kterým se představí v Jazz Docku. Půjde o její druhé vystoupení na pódiu našeho klubu.

Carla Bley - piano

Steve Swallow - bass

Andy Sheppard  - sax

 

Festival Americké jaro http://www.americkejaro.cz/

 

Vstupné v předprodeji na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy.

Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.saudades.at

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané