Festival Americké jaro:The Track Inspection:Charette/Štveráček/Šoltis Trio

Festival Americké jaro
The Track Inspection
Charette/Štveráček/Šoltis Trio

čtvrtek 14/10/2021 od 20:00

Festival Americké jaro:The Track Inspection:Charette/Štveráček/Šoltis Trio

Dvojkoncert hudebních uskupení The Track Inspection a Charette/Štveráček/Šoltis Trio proběhne 14. 10. 2021. Od 20:00 vystoupí The Track Inspection, od 22:00 pak Charette & Štveráček & Šoltis Trio.

Projekt pianisty a varhaníka Jana Andra The Track Inspection ve svých skladbách snoubí jazzovou tradici s moderními žánry jako soul, funk nebo hip hop. Šestičlenná formace se inspirovala energií newyorských klubů a propojení hammondového tria s dechovou sekcí z ní dělá ojedinělý úkaz na české hudební scéně. Vedle Jana Andra, který spolupracoval s Tonyou Graves, producentem Borisem Carloffem, divadlem bratří Formanů nebo pražským bigbandem Milana Svobody, kapelu tvoří ostřílení jazzoví hudebníci Kirill Yakovlev, Tomáš Hobzek, Miroslav Hloucal, Petr Kalfus a Richard Šanda. V rámci festivalového koncertu parta slavnostně pokřtí své debutové album Introducing, které vyšlo v říjnu roku 2020 na labelu Locator Records. 

Charette/Štveráček/Šoltis Trio se dalo dohromady ve složení Brian Charette, Dano Šoltis a Ondřej Štveráček v roce 2012. Newyorský varhaník a hráč na klávesy Brian Charette je vítězem ankety magazínu Downbeat Critic Poll a multikulturní organizací Hot House byl vyhlášený za nejlepšího varhaníka v New Yorku. Řadu let spolupracoval s Lacem Deczim a jeho kapelou Celula New York. Ondřej Štveráček je přední saxofonista, který patří mezi výrazné postavy českého jazzu. Od roku 2006 je členem Bing Bandu Gustava Broma, dále je členem Big Bandu Matúša Jakabčice, East-West European Jazz Orchestra a dalších. Daniel Šoltis je excelentní bubeník, který je stálicí českého jazzového dění. V současné době je především člen kapely Vertigo a kapely minus123minut. Charette/Štveráček/Šoltis Trio představí typický straight-ahead jazz s mnoha prvky modernějších hudebních směrů a také groove-jazzovými akcenty. Tito hudebníci mají schopnost zahrát standardy na nejvyšší instrumentální úrovni s velkým invenčním vkladem a osobitým přístupem.

Hammond B3 v Jazz Docku!

Aby zážitek z varhanního umění Briana Charetta byl co nejautentičtější, zapůjčili jsme pro tento koncert originální staré varhany Hammond B3 společně s Leslie Boxem! Tento nástroj ze 60. let v sobě ukrývá takovou energii, že když ji ovládne jeden z největších současných světových mistrů „hammondek“ Brian Charette, bude to obrovský soul-jazzový zážitek! Nenechte si ujít Hammond B3 v Jazz Docku!

Vstupné: na sezení 600 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.briancharette.com

groove jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané