Festival Americké jaro:Vilém Spilka Quartet:Aga Zaryan Trio

Festival Americké jaro
Vilém Spilka Quartet
Aga Zaryan Trio

neděle 03/10/2021 od 20:00

16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Americké jaro rozezní 3. října v Jazz Docku dvě výjimečná uskupení, v první části večera Vilém Spilka Quartet a v té druhé Aga Zaryan Trio.

20 h - Vilém Spilka Quartet

Na koncertě zazní především skladby z posledního plně autorského alba Čekání na Toma. Jejich autorem je kapelník, kytarista a spoluzakladatel jazzového festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka. Inspirací pro tyto skladby byly především děti většiny členů kapely. Tom je šestiletý syn saxofonisty Radka Zapadla a nemá to lehké. Vlastně možná má, ale lidé okolo něj nemají – žije totiž s poruchou autistického spektra. Vilém Spilka Quartet vznikl v roce 2013 a je dalším v řadě společných hudebních aktivit, na nichž se podílejí Vilém Spilka a Radek Zapadlo. Jejich aktuální počin zachovává léty společného hraní budovanou souhru obou hudebních přátel. Kombinace saxofonu a kytary má navíc neopakovatelnou zvukovou kompatibilitu a nejlépe vynikne v přítomnosti invenční rytmické sekce. V ní se sešli bubeník Martin Kleibl a kontrabasista Vlastimil Trllo.

Radek Zapadlo – tenor saxofon; Vilém Spilka – kytara; Vlastimil Trllo – kontrabas; Martin Kleibl – bicí.

22 h Aga Zaryan Trio

Aga Zaryan platí v současné době za nejvěhlasnější polskou jazzovou zpěvačku. Na svém kontě má devět alb, z toho většinu vydanou prestižními vydavatelstvími Universal a Blue Note. Spolupracovala mimo jiné s hudebními veličinami, jakými jsou Jacob Collier, Freddy Cole, Brian Blade, Geri Allen a s mnoha dalšími. Její nový projekt je postavený na autorských kompozicích na texty americké básnířky Sary Teasdale.  Na rozdíl od předcházejících alb ji toto nové album ukazuje v komornějším světle. Zaryan zazpívá větší část nového programu doplněného o skladby z předešlých alb v doprovodu dvou výrazných jazzových kytaristů Szymona Miky a Davida Dorůžky.

Aga Zaryan – zpěv; Szymon Mika – kytara; David Dorůžka – kytara

Vstupné: na sezení 600 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.americkejaro.cz

contemporary jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané