Gabriela Vermelho & Gadrew Way - křest alba "Rok Ticha"

Gabriela Vermelho & Gadrew Way - křest alba "Rok Ticha"

sobota 11/05/2024 od 19:00

Gabriela Vermelho pokřtí své nové album Rok Ticha v Jazz Docku za doprovodu smyčcového kvarteta Gadrew Way. Třetí sólové CD houslistky, zpěvačky a skladatelky hýří autorskou folklórní hudbou a je složeno ze dvou částí. V první části „Maruška“ rozvíjí jedinečnou, poetickou hudbu založenou na sbírkách písní Pavla Popelky, zatímco druhou část „Banditi pro baladu“ tvoří skladby s texty Milana Uhdeho. Na křest alba Gabriela upravila většinu sólových písní pro kvartetní přednes, budete tak mít jedinečnou příležitost vyslechnout album v rozsahu, na jakém jej na audio nosiči neuslyšíte, obohacený o kvinton, housle, violu a violoncello v provedení Gadrew Way Quartet a některé písně doprovodí také speciální host večera hráčka na koto Anna Romanovská.

Kmotrovství alba přijala úžasná zpěvačka, klavíristka a hudební producentka Beata Hlavenková, která album také pokřtí a možná se na pódiu zdrží o trochu déle:-)
Koncertní večer doplní i několik vlastních písní kvarteta Gadrew Way, jehož je Gabriela primáriem. Gadrew Way se žánrově pohybuje od skladeb klasických, jazzových, přes divoké balkánské melodie až do zákoutí inspirovaných českým a moravským folklórem, výraznou složku tvoří též autorská tvorba z pera první houslistky Gabriely Vermelho.

Bancamp "Rok Ticha": https://gabrielavermelho.bandcamp.com/album/rok-ticha

Vstupné: na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

alternative folklore
On-line vstupenka