Gerald Clark Blues Band ::JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Gerald Clark Blues Band

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 22/09/2000 od 22:00

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes již sedm alb. Jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. (SAMA = South African Musicians and Artists). Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické Mississippi Delta Blues, známé skladby jako např. It Ain't You, Black Water, Hallelujah, 'm Going Mad, Black Horses, Stand By Me, Elandsbaai, Come On Into My Kitchen, Stranger Blues, Easy Baby, It's Allright, Seen a Woman Walking…

Gerald Clark je vypravěčem příběhů. Hraje energický blues-rock, ale je i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného Fendera hraje prsty jako folkař, trsátko použije jen na sóla. Ne nadarmo získal doma v Jihoafrické republice několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. Jeho koncerty se líbí všem, ať jsou fanoušky blues, rocku nebo jazzu. Budou vám vibrovat kosti a pálit chodidla!

Gerald James Clark – voc, g

Jiří Maršíček – voc, g

Matěj Černý – b

Tomáš Hobzek – dr

Vstupné: v předprodeji na sezení 400 Kč, na stání 200 Kč, na místě v den koncertu na sezení 500 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: www.thegeraldclark.com

blues
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané