Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Gretchen Parlato & Lionel Loueke

Gretchen Parlato & Lionel Loueke

pátek 19/04/2024 od 19:00

Když se zamyslíme nad velkými hudebními duety naší doby a nad tím, co je činí zásadními, zdá se být pravděpodobné, že existují některé společné základní faktory nezbytné pro úspěch. V případě významných umělců, zpěvačky a aranžérky Gretchen Parlato a kytaristy a zpěváka Lionela Louekeho, je jejich vzorec zakotven v něčem, co by se zpočátku mohlo zdát jako protichůdné komponenty: vnitřní zakořeněnost spojená se svobodou, spontánností a impulzivností. Rozvíjení zemitého spojení vytváří základ pro sebedůvěru a důvěru potřebnou k experimentování. Loueke pro jejich působivou a hmatatelnou souhru použil termín "hudební spřízněné duše".

"Gretchen Parlato má hlas sladký a chladný jako jarní vánek a zněla by jako doma v každém útulném jazzovém klubu od Paříže po Sao Paulo. Zvuk hlasu a kytary Lionela Louekeho je z nejméně 60 procent tvořen rytmem, jeho vybrnkávání a pobrukování má vrozený perkusivní puls. Dvě desetiletí spolupráce a blízkého přátelství se projevují na první kompletní duo nahrávce Parlata a Louekeho; Lean In ukazuje šíři jejich celosvětových zájmů a oslnivou všestrannost, ale nejdůležitější je srdečná vřelost procházející každým okamžikem." (Geno Thackara, All About Jazz)

"Lahůdka ... Parlato zpívá s neokázalým elánem, vždy smyslně a vtahujícím způsobem, zatímco společné vokály dua v úvodní skladbě Akwe jsou pozitivně radostné."  (Neil Spencer, The Guardian UK)

"Nádherný hlas Gretchen Parlato v duu s vynikajícím Lionelem Louekem je prostě ryzí okamžik štěstí." (Thierry De Clemensat, Paris Move)

Gretchen Parlato – voc; Lionel Loueke – g,voc.

Vstupné: v předprodeji na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč a na místě v den koncertu na sezení 1000 Kč, na stání 500 Kč. VIP vstupné: 1500 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: gretchenparlato.com

world music — jazz crossover
On-line vstupenka