Andreas Schaerer & Hildegard Lernt Fliegen (CH):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Andreas Schaerer & Hildegard Lernt Fliegen (CH)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 21/09/2022 od 21:00

Jeho nedávné projekty postavily zpěváka Andrease Schaerera do čela kreativní jazzové scény v Evropě. Po debutu bernského umělce revolučním orchestrálním dílem The Big Paruka, objednaném z Lucernského festivalu, následovala kvartetní formace s Michaelem Wollnym, Vincentem Peirani a Emilem Parisienem Out of Land a naposledy albem s dalším kvartetem A Novel of Anomaly. Tato řada vysoce kontrastních nahrávek ukázala, že Schaerer není jazzový zpěvák v žádném konvenčním smyslu: je to vokální umělec schopný svým hlasem napodobit jakýkoliv nástroj nebo zvuk. Pokrývá všechny druhy vokálních stylů od chrochtání až po operní tenor a dokáže je všechny postavit vedle sebe zcela individuálně.

Jeho domovská kapela Hildegard Lernt Fliegen se nyní, po tom, co se Schaerer věnoval těmto dalším projektům, vrátila ke koncertování. Hildegard Lernt Fliegen se mimo Švýcarsko prosadila vystoupením na Jazzahead v Brémách v roce 2012, a krátce poté vyhrála BMW World Jazz Award v Mnichově. Publikum nadšeně reagovalo na komplexní kompozice kapely, které byly vždy plné překvapení a zcela překračovaly styl a žánr, a nechávaly dostatek prostoru pro improvizaci. V jejich hudbě bylo vždy dost ironie, humoru a možnost žasnout nad Schaererovými sólovými eskapádami. Nové album The Waves are Rising, Dear! dává hudbě kapely zcela nový rozměr. Jak název alba napovídá, jde o serióznější dílo, koncepční album, na kterém Schaerer vzal pro kapelu charakteristický smysl pro instrumentální hravost, zkombinoval ji s vlastním, téměř klasicky čistým vokálním témbrem, produkovaným bez triků. A oba tyto prvky vložil do služeb poezie a do úkolu hlouběji přemýšlet o věcech kolem nás.

Andreas Schaerer – voice; Andreas Tschopp – trombone, tuba; Matthias Wenger - alto saxophone soprano saxophone, flute; Benedikt Reising – baritone saxophone, alto saxophone, bass clarinet; Marco Müller – bass; Christoph Steiner – drums, marimba.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.
 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.hildegardlerntfliegen.ch

creative jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané