Hugo Race Fatalists

Hugo Race Fatalists

čtvrtek 11/05/2023 od 21:00

Během své třicetileté kariéry prožil Hugo Race tisíce životů a vystřídal role skladatele, producenta, hudebníka, spisovatele i interpreta. Jeho hudba prošla od folku k lounge music, od industriálního blues k psychedelii, od world music k elektronice. Z postpunkového Melbourne se v 80. letech vydal fascinujícími cestami, které ho zavedly z Afriky do Turecka, z Berlína přes USA až do Itálie. V roce 2009, po dvou desetiletích a dvanácti albech s hypnotickou psycho-bluesovou berlínskou kapelou True Spirit, natočil Hugo Race (ex-Bad Seeds, The Wreckery) své první sólové album v klasickém písničkářském módu. Album, na němž se proplétají folkové písně, pouštní blues a italské kořeny kapely, dostalo název Fatalists podobně jako kapela, která ho nahrála.

Australský hudební portál Drum Media o debutovém albu Fatalists napsal: "Melbournský rodák a nyní mezinárodní turista Hugo Race vydal desku, která nejen ujišťuje svět o jeho plodnosti, ale také o hloubce talentu, vizi a fascinujícím písničkářství, kterého je schopen. Historie Huga Race jako člena Bad Seeds a The Wreckery často spojovala jeho jméno s melbournskou mafií, na Fatalists však odhalil svou zálibu a nepochybný talent pro psaní balad, které sice leží v oblasti tradičního folku, ale vyzařuje z nich temnota a zároveň smysl pro křehký zvuk. Sólová tvorba Nicka Cavea, Micka Harveyho, Rowlanda S. Howarda a Hugo Race má sice estetické a zvukové podobnosti, ale zároveň jde o velmi individuální díla jedinečných a tvůrčích osobností. Race možná vytvořil opus, který bude definovat jeho dlouhou kariéru.“

Skupina Hugo Race Fatalists sídlí v Itálii a vydala alba 'We Never Had Control' (Interbang/Gusstaff Records 2012), 'Orphans' (Gusstaff 2014), '24 Hours To Nowhere' (Glitterhouse Records 2016), 'Taken By The Dream' (Glitterhouse 2019) a nyní i nejnovější desku 'Once Upon A Time In Italy' (Santeria Records 2022).
Album Once Upon A Time In Italy, nahrané během pandemie v letech 2020-21, spojuje Hugovy rozmanité lyrické meditace se zvukem prosyceným pouštním blues a ozvěnami italské filmové hudby. Kromě základní skupiny Hugo Race, Diego Sapignoli, Francesco Giampaoli a Giovanni Ferrario se na albu podílejí melbournští hudebníci TJ Howden z The Hungry Ghosts a vycházející hvězda, zpěvačka a skladatelka Georgia Knight. Pronikavost aranží se sráží ve zvuku kytar, houslových smyčců, kláves a rytmických kadencí zaměřených na ztvárnění mimořádně hypnotické a znepokojivé elektroakustické textury, prostoupené ambientními efekty a zvukovými krajinami se silným narativním a imaginativním dopadem. V této úžasné mozaice, v níž je každý kamínek zasazen s elegantním estetickým cítěním, mají poněkud intenzivnějším světlem zazářit nostalgické dream-popové odlesky i bluesové žilky. Hugo popisuje nové album Fatalists jako "velmi osobní, s vzestupy a pády, uzavřením, zhroucením, vzpomínkami, zapomněním, ztrátou, identitou... byla to nejtěžší deska, jakou jsem kdy musel napsat. A je to nový posun pro Fatalists jako kapelu". 

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.hugoracemusic.com

alternative - blues - folk
On-line vstupenka