Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Itamar Borochov Quartet (IL/USA)

Itamar Borochov Quartet (IL/USA)

neděle 08/10/2023 od 20:00

Unikátní kombinace Blízkého východu a Brooklynu. Nové album Arba vychází 15. září na labelu Greenleaf Music v produkci Matt Piersona.

Díky své hudbě, která vytváří most mezi tavícím kotlíkem Blízkého východu a Milesem Davisem, Johnem Coltranem a dalšími, se Itamar Borochov v roce 2021 stal držitelem prestižního ocenění Letter One Rising Stars Jazz Award, kterou obdržel z rukou Dee Dee Bridgewater. Izrael je jazzovou velmocí, což už řadu let potvrzuje Avishai Cohen i další osobnosti. Trumpetista Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Vyrůstal v jižní části Tel Avivu v historickém předměstí Jaffa,  známém sladkými pomeranči i bohémským multikulturním židovsko-arabsko-křesťanským prostředím.  Jeho hudba je fiktivním mostem mezi New Yorkem, jeho současným domovem a Severní Afrikou,  kde v minulosti žily početné židovské komunity. Jako aranžér též spolupracoval s vynikající izraelskou skupinou Yemen Blues, jeho debutové album Outset se umístilo v newyorské anketě Jazz Record’s Best, další nahrávka Boomerang pronikla na 5. místo hitparády iTunes Jazz Charts.

Itamar Borochov – trp, voc; Rob Clearfield – p; Luca Fattorini – b; Amir Bar Akiva – dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 700 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu: na sezení 800 Kč, na stání 500 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: rachot.cz

contemporary jazz
On-line vstupenka