Darkness Positive + Batáty I Mladí ladí jazz 2024

Darkness Positive + Batáty I Mladí ladí jazz 2024

úterý 26/03/2024 od 20:00

Darkness Positive je kvartet ze Slovenska.

Jejich silnou stránkou je skvělá sehranost, která plyne z dlouhých hodin ve zkušebně. Na jejich albu najdete pop, rap, funk, art-rock, jazz a různé další vlivy podané s obdivuhodným hudebním citem a nadhledem. Sami hudebníci říkají, že hrají "hudbu z prvej", která je odrazem toho, co se jim právě honí hlavou. Uvolněnost, s jakou přistupují k natáčení hudebních videoklipů, je patrná i na jejich přístupu k tvorbě. Ten aktuální pro Idzem Neidzem vznikl ve skicáku Microsoftu. "Často si ani nedokážu zdůvodnit, proč hraju některé konkrétní postupy (pozn. red.: např. orientální pasáže v písni Nevím, co se mnou je). Jdu prostě po pocitu, Jelikož je hudba hodně spontánní a uvolněná, napadlo mě, že texty by mohly být stejné," říká Šimon Švidraň, který se v kapele stará o zpěv a kytarové linky a textově odkazuje na různé životní situace, ať už vztahové, nebo politické a společenské.

Batáty

Batáty jsou funk-rocková kapela z Českých Budějovic. Bláznivého zpěváka a rytmickou sekci doplňují trubač, pouzoňák a saxofág. Na vystoupení téhle divoké smečky čekej neutichájící groovy, nepochopené vtipy, nahého Lukáše Holého. Odnesete si srdce plné lásky i zloby a možná i recept na jednoduchý bramborový koláč.

Vstupné na stání: do 26 let 200 Kč, nad 26 let 300 Kč. Jednotné vstupné na sezení 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

 

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

young jazz
On-line vstupenka
Další
koncerty