Všechny naše koncerty probíhají s dostatečnými rozestupy. Sál je po každém koncertě dezinfikován ozónem.

Avishai Cohen’s Big Vicious (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ:

Avishai Cohen’s Big Vicious (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

neděle 15/11/2020 od 21:00

OMLOUVÁME SE,

KONCERT JE PŘESUNUT NA ROK 2021, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN

VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

 

List The New York Times napsal o trumpetistovi A. Cohenovi:  "..multikulturní jazzový hudebník, mezi jehož předky patří Miles Davis a jehož trubka je prostředkem k vyslovení těch nejdojemnějších lidských výkřiků...". A skutečně, tento hudebník sklízí uznání na všech frontách. Byl mimo jiné zvolen jako tzv. "rising star" prestižním časopisem DownBeat a jeho temný a modernistický sound je kritikou velmi ceněn.

Avishai Cohen se narodil se v Tel Avivu v Izraeli a jako dospívající hudebník hrával s Young Israeli Philharmonic Orchestra pod vedením Zubina Mehty nebo Kurta Masura.  V r. 1997 odešel do USA na Berklee College of Music. Poté co uspěl v prestižní soutěži Thelonious Monk Jazz Trumpet Competition, se etabloval na newyorské scéně a začal hrát s nejlepšími mladými hráči jako jsou Jason Lindner, Omer Avital, John Sullivan, Jeff Ballard, Joel Frahm, Yonatan Avishai, Lionel Loueke, Mark Turner a také v legendárním Mingus Big Bandu.  Jeho hudební vývoj utvářely z počátku hlavně jazzové legendy jako Miles Davis, John Coltrane, Sonny Rollins, Thelonious Monk nebo Clifford Brown, ale později také avantgarda a free jazz. V "tavícím kotli" New Yorku na něj působilo samozřejmě mnoho dalších kultur z celého světa. Velký vliv na jeho hudební myšlení měla stará izraelská hudba (považuje Izrael za křižovatku mezi východem a západem), zejména melodika východoevropské hudby a také sefardských písní. Slyšet melancholické "vyprávění" trubky Avishaie Cohena na koncertě je velký posluchačský zážitek.

Kromě uznávané práce se svým kvartetem vydal také několik alb s triem Triveni. Například album Dark Nights společně s bubeníkem Nasheetem Waitsem a basistou Omerem Avitalem, které osciluje od intimních a baladických pasáží po elektrifikované progresivní groovy, prezentoval na svém minulém koncertě v Jazz Docku.  Mimo své vlastní kapely se účastní jako sideman dalších prestižních projektů - např. je členem známého SF Jazz Collective a také se svou sestrou Anat a bratrem Yuvalem vede sestavu The 3 Cohens, se kterou již několikrát hráli ve Village Vanguard. Elektrický projekt Big Vicious s dvěma kytaristy a dvěma bubeníky získal obrovskou popularitu na světových festivalech. Hudba této kapely je dravá, elektrifikovaná, opřená o temné groovy a fascinující zvukové efekty!

Avishai Cohen – Trumpet

Johnathan Albalak – Guitar/Bass

Uzi Feinerman – Guitar

Aviv Cohen – Drums

Ziv Ravitz – Drums

Vstupné v předprodeji do 30.9. na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč, do 14.11. na sezení 1100 Kč, na stání 550 Kč, na místě v den koncertu na sezení 1300 Kč, na stání 650 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 

 FESTIVAL PROBÍHÁ ZA PŘISPĚNÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Web kapely: www.avishaicohenmusic.com

postmodern jazz
On-line vstupenka