JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ::BILL FRISELL & KENNY WOLLESEN (USA)

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

BILL FRISELL & KENNY WOLLESEN (USA)

středa 29/03/2017 od 21:00

Legenda světové kytary vystoupí podruhé v Jazz Docku! Tentokrát vyrazil na turné pouze v duu, společně s bubeníkem Kenny Wollesenem, kterého české publikum zná především jako člena avantgardní skupiny Sex Mob.

                   Kariéra Billa Frisella je velmi bohatá a výčet jeho úspěchů, ocenění a alb by vydal na velmi dlouhý článek. V dětství studoval hru na klarinet u Richarda Joinera; později přešel ke kytaře, kterou také studoval na Berklee College of Music. Počátkem osmdesátých let se stal členem skupiny bubeníka Paula Motiana a později se stal studiovým hudebníkem pracujícím pro nahrávací společnost ECM Records. Své první sólové album „In Line“ vydal v roce 1983. V průběhu let spolupracoval s mnoha významnými hudebníky, jako např. John Zorn, Jim Hall, Elvis Costello, Gary Peacock, Ronald Shannon Jackson, John Scofield, Pat Metheny, Dave Holland, Elvin Jones, Ron Carter, Greg Leisz, Viktor Krauss, Eyvind Kang, Hank Roberts, Matt Chamberlain a další.

                      Frisellovu v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění, sledují s neobyčejnou pozorností již více než jedno čtvrtstoletí zdaleka nejen jeho muzikantští kolegové, ale i odborná kritika a pochopitelně též rozsáhlá obec hudbymilovných příznivců prakticky všech stylů a žánrů, zejména jazzu, ale i rocku, folku, country, bluegrassu či worldmusic. Tentokrát, ve speciálním komorním složení - pouze kytara a bicí nástroje, zahrají tito úžasní hudebníci zbrusu nové kompozice a také některé skladby z posledních alb.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

KONCERT JE VYPRODÁN, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Web kapely: billfrisell.com

jazz & space country
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané