Jazz Dock for Ukraine!

Jazz Dock for Ukraine!

úterý 12/04/2022 od 19:00

VYPRODÁNO!

Celý náš tým v klubu Jazz Dock s obrovským zděšením sleduje barbarskou válku, kterou rozpoutal diktátor Putin na Ukrajině. Nesouhlasíme s takovými zvěrstvy páchanými na území suverénního a mírumilovného státu a podporujeme statečný ukrajinský lid v jeho boji za svobodu. Nemáme mnoho možností bojovat s tímto zlem jinak než tím, co umíme nejlépe: organizováním jazzových koncertů.

Rozhodli jsme se proto uspořádat benefiční hudební večer na podporu Ukrajiny. Velké množství muzikantů se nabídlo zahrát v rámci tohoto „hudebního maratónu“ bez nároku na honorář, a tak Vám můžeme nabídnout reprezentativní přehlídku naší (nejen) jazzové scény. Uvidíme zástupce starší, střední i mladé generace v jeden večer na jednom pódiu. Pojali jsme večer technicky a organizačně jednoduše. Na pódiu bude nazvučená bicí souprava, klavír, kontrabas a několik mikrofonů pro dechové nástroje a zpěv, a hudebníci se budou jednoduše střídat u nástrojů po 3 či 4 skladbách. Jednotlivé sestavy se budou občas prolínat, a proto se dá očekávat také mnoho zajímavých a nečekaných hudebních situací, kdy to bude opravdu jiskřit. Bude se hrát a jamovat až do půlnoci, a všichni tímto způsobem vyjádříme podporu ukrajinskému lidu v duchu našeho hesla Jazz against the war! Přijďte se podívat a zakoupením vstupenky podpořit finančně humanitární pomoc Ukrajině. 100 % vstupného bude odesláno na konto organizace Člověk v tísni.

Vystoupí: Ondřej Ruml, Taras Volos Solo, Jamie Marshall, Petra Ernyei Trio, Vertigo, minus123minut, Muff, Janoušek - Wroblewski Quartet​, Los Quemados,  Elena Sonenshine Trio, Emil Viklický Trio, Jana Koubková Quartet, Milan Svoboda Quartet, Jakub Zomer Trio a další…

Za celý tým Jazz Docku:

Jakub Zitko (dramaturg klubu), Vladimír Lederer (jazzděd zakladatel) a Jakub Lederer (manažer klubu).

Vstupné: na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na tento koncert se nevztahují klubové slevy. 100 % vstupného bude použito na humanitární účely.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

jazz against the war
On-line vstupenka