JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Duke Ellington:50th Anniversary Concert

JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Duke Ellington
50th Anniversary Concert

pondělí 17/10/2022 od 21:00

Jazz Dock Orchestra slaví! Je to neuvěřitelné, ale říjnový koncert bude již 50. vystoupením našeho bigbandu. Dlouhodobá a pravidelná činnost přináší skvělé výsledky a v této chvíli se Jazz Dock Orchestra již řadí mezi přední evropské big bandy. Spolupráce s hudebníky jako Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel nebo Niels Klein zapsala kapelu do širšího povědomí světové jazzové scény a přinesla obrovské renomé, které bude jistě zúročovat i nadále. Tvorba orchestru se zaměřuje jak na vlastní a velmi originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového bigbandového repertoáru (Duke Elligton, Bob Brookmeyer, Charles Mingus, Gill Evans atd).

Na repertoáru říjnového vystoupení bude opět po delším čase Duke Ellington. Nejprve zazní jeho slavná svita Nutcracker Suite (Louskáček), která je parafrází slavného baletu P. I. Čajkovského, a dále jednotlivé kompozice z pera Duka Ellingtona a Billyho Strayhorna.

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 520 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané