JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Jan Jirucha ft. Alexey Aslamas

JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Jan Jirucha ft. Alexey Aslamas

pondělí 21/11/2022 od 20:00

V rámci listopadového programu zazní čtyřvětá skladba Jana Jiruchy nazvaná příznačně Concerto for Jazz Dock Orchestra. Jedná se o kompozičně moderně pojatou jazzovou suitu s výrazným sólovým partem houslí, což v jazzu nebývá příliš obvyklé. Jako sólista se představí vynikající ruský houslista Alexey Aslamas a také další skvělí hráči našeho bigbandu: Suzanne Higgins, Jiří Levíček, Miroslav Hloucal nebo Petr Kalfus. Ve druhé půli koncertu zazní nové a některé starší skladby saxofonisty Andyho Schofielda, které se objeví na chystaném albu Jazz Dock Orchestra v roce 2023!

JAZZ DOCK ORCHESTRA je moderní jazzový big band na evropské úrovni, a dá se říct i jakousi „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock. Má za sebou již čtyři roky úspěšného fungování s vlastním originálním repertoárem a skladbami světových autorů. Je to neuvěřitelné, ale říjnový koncert byl již 50. vystoupením našeho bigbandu. Dlouhodobá a pravidelná činnost přináší skvělé výsledky a v této chvíli se Jazz Dock Orchestra již řadí mezi přední evropské big bandy! Spolupráce s hudebníky jako Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel nebo Niels Klein zapsala kapelu do širšího povědomí světové jazzové scény a přinesla obrovské renomé, které bude jistě zúročovat i nadále. Tvorba orchestru se zaměřuje jak na vlastní a velmi originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového bigbandového repertoáru (Duke Elligton, Bob Brookmeyer, Charles Mingus, Gill Evans atd).

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 520 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané