Dnes je klub i terasa z důvodu soukromé akce uzavřena. Děkujeme za pochopení!

JAZZ DOCK ORCHESTRA ft. Nikki Iles

JAZZ DOCK ORCHESTRA ft. Nikki Iles

pondělí 19/06/2023 od 21:00

Tentokrát bude náš big band hostit jednu z nejvýznamnějších britských jazzových umělkyň – Nikki Iles.

Nikki Iles je klavíristka, skladatelka a aranžérka, jedna z nejvlivnějších osobností současné britské jazzové scény. Velký úspěch sklízí také v Evropě, kde působí jako rezidenční skladatelka pro rok 2023 s big bandem NDR v Hamburku, jako skladatelka a aranžérka pro HR Big Band (Frankfurt) a UMO Jazz Orchestra (Helsinky). Nikki získala ve Velké Británii řadu ocenění, včetně nedávného ocenění Parliamentary Jazz Award za nejlepší velký soubor (se svým vlastním big bandem). Vystupovala a nahrávala s celou řadou umělců, například s Artem Farmerem, Rufusem Reidem, Normou Winstone a Davem Hollandem, a byla jedním ze zakládajících členů Creative Jazz Orchestra (spolu s vedoucím Jazz Dock Orchestra Andym Schofieldem). Tento jedinečný soubor v 90. a nultých letech spolupracoval s mnoha předními světovými umělci, jako jsou Kenny Wheeler, Bill Frisell, Anthony Braxton, Vince Mendoza a Peter Erskine.

Nikki a Andy zůstali přáteli a kolegy a připravili projekt, v rámci kterého Jazz Dock Orchestra zahraje její originální kompozice. Můžete se těšit na moderní, sofistikovaný a energický orchestrální jazz té nejvyšší kvality.

Jazz Dock Orchestra se řadí mezi přední evropské big bandy! Spolupráce s hudebníky jako Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel nebo Niels Klein zapsala kapelu do širšího povědomí světové jazzové scény a přinesla obrovské renomé, které bude jistě zúročovat i nadále. Tvorba orchestru se zaměřuje jak na vlastní a velmi originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového bigbandového repertoáru (Duke Elligton, Bob Brookmeyer, Charles Mingus, Gill Evans atd).

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Jaroslav Kohoutek, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 680 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu

Další
koncerty