JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Chick Corea!

JAZZ DOCK ORCHESTRA plays Chick Corea!

pondělí 15/07/2024 od 21:00

V rámci červencového koncertu Jazz Dock Orchestra zazní nové aranže klasických melodií legendárního pianisty a skladatele Chicka Corey. Aranžér Andy Schofield vycházel především z Coreových skladeb ze 70. a 80. let. Forma a struktura těchto kompozic je spletitá a komplexní, což je ideální pro big band, a nabízí se zde prostor pro sólisty i ansámblové party. Jazz Dock Orchestra bude mít příležitost ukázat své umění na opravdu náročné hudbě.

Jazz Dock Orchestra je moderní jazzový big band evropské úrovně zaměřený na autorskou tvorbu a také na interpretaci klasického big bandového repertoáru. Za šest let své úspěšné existence se orchestr stal „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock, a má za sebou spolupráci s předními světovými hudebníky jako je Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel, Niels Klein a další. Precizní, ale zároveň živelná souhra, skvělá sóla a kvalitní partitury přinesly big bandu velké renomé v širším kontextu evropské jazzové scény.

Tvorba orchestru se zaměřuje jednak na vlastní, originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového repertoáru (Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus, atd). Po vzoru newyorského Vanguard Jazz Orchestra (rezidenční kapely klubu Village Vanguard, která zde hravá pravidelně jednou týdně) vystupují každé třetí pondělí v měsíci na podiu Jazz Docku. Tato dlouhodobá a pravidelná koncertní činnost přináší skvělé výsledky a dnes se Jazz Dock Orchestra po právu řadí mezi přední evropské big bandy. Dosavadní činnost Jazz Dock Orchestra vyvrcholila nedávným vydáním prvního autorského alba "Tonight", které vzniklo ze záznamu dvou živých koncertů v Jazz Docku. V říjnu 2023 bylo vydáno prestižním vydavatelstvím Animal Music a má skvělé ohlasy u odborné i laické veřejnosti!

Jazz Dock Orchestra tvoří elitní hráči současné české, slovenské a britské jazzové scény: Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Jaroslav Kohoutek, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 580 Kč, na stání 280 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz
On-line vstupenka