Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

JAZZ DOCK ORCHESTRA:plays the STANDARDS

JAZZ DOCK ORCHESTRA
plays the STANDARDS

pondělí 19/07/2021 od 21:00

V rámci červencového koncertu se náš orchestr vrátí k „rezervoáru“ moderního jazzu - tzv. standardům. Jazzové standardy pocházejí většinou z muzikálů, které se hrály ve třicátých a čtyřicátých letech na Broadwayi, a v některých případech se jazzovým standardem stala také přearanžovaná verze některé filmové písně. Často je do tohoto pojmu zahrnuta i široká škála bebopových nebo hardbopových skladeb z padesátých a šedesátých let.

JAZZ DOCK ORCHESTRA vzdá hold mnoha krásným skladbám z této éry a zazní skladby jako What Is This Thing Called Love,  I'm An Old Cowhand, How Insensitive, Stella By Starlight, Here's That Rainy Day a další v originálních aranžích Andyho Schofielda a Jana Jiruchy! Celý repertoár bude doplněn původními kompozicemi obou leaderů orchestru - např. Convolution, Night Colours, Dark Corners (Andy Schofield) nebo Mr McAke (Jan Jirucha).

Milovníci moderního jazzu se mají opravdu na co těšit!

JAZZ DOCK ORCHESTRA je moderní jazzový big band na evropské úrovni, a dá se říct i jakousi „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock. Má za sebou již dva roky úspěšného fungování s vlastním originálním repertoárem a skladbami světových autorů. Pravidelnost jejich práce přináší obrovskou jistotu, sehranost, energii i mimořádnou interpretační kvalitu!

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Oskar Török, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Stanislav Mácha; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 400 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení Vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými předpisy. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech, nebo že je negativně testován (stačí samotest), což dokládá potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz