JAZZ DOCK ORCHESTRA:plays Porgy & Bess (Gil Evans / Miles Davis)

JAZZ DOCK ORCHESTRA
plays Porgy & Bess (Gil Evans / Miles Davis)

pondělí 21/06/2021 od 21:00

V rámci svého červnového koncertu zahraje orchestr výběr kompozic ze slavného alba Milese Davise Porgy and Bess, které bylo nahráno v roce 1958 v New Yorku a vyšlo u vydavatelství Columbia Records. Toto dílo bylo proslaveno úžasnou instrumentací aranžéra Gila Evanse, který je dodnes vzorem pro generace svých následovníků. Dnes již legendární, ale stále aktuální hudba bude doplněna současnými skladbami leaderů bigbandu - Jana Jiruchy a Andyho Schofielda.

JAZZ DOCK ORCHESTRA je moderní jazzový big band na evropské úrovni, a dá se říct i jakousi „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock. Má za sebou již dva roky úspěšného fungování s vlastním originálním repertoárem a skladbami světových autorů. Pravidelnost jejich práce přináší obrovskou jistotu, sehranost, energii i mimořádnou interpretační kvalitu!

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Oskar Török, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Stanislav Mácha; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné - pouze na sezení - v přední části klubu 400 Kč, v zadní časti 270 Kč (tyto vstupenky jsou dočasně prodávány pod názvem stání). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Další možnost je podepsat u vstupu čestné prohlášení, že takové potvrzení má. Děkujeme za pochopení!

 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz