JAZZ DOCK ORCHESTRA:plays Jan Jirucha ft. Alexey Aslamas

JAZZ DOCK ORCHESTRA
plays Jan Jirucha ft. Alexey Aslamas

pondělí 21/02/2022 od 20:00

V únoru se můžete těšit na čtyřvětou skladbu Jana Jiruchy nazvanou příznačně Concerto for Jazz Dock Orchestra. Jedná se o kompozičně moderně pojatou jazzovou suitu s výrazným sólovým partem houslí, což v jazzu nebývá příliš obvyklé. Jako sólista se představí vynikající ruský houslista Alexey Aslamas a také další skvělí hráči našeho bigbandu -  Suzanne Higgins, Jiří Levíček, Miroslav Hloucal nebo Petr Kalfus. Ve druhé půli koncertu zazní průřez klasického repertoáru Jazz Dock Orchestra a také některé nové kompozice kontrabasisty Tomáše Baroše a saxofonisty Andyho Schofielda.

JAZZ DOCK ORCHESTRA je moderní jazzový big band na evropské úrovni, a dá se říct i jakousi „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock. Má za sebou již čtyři roky úspěšného fungování s vlastním originálním repertoárem a skladbami světových autorů. Pravidelnost jejich práce přináší obrovskou jistotu, sehranost, energii i mimořádnou interpretační kvalitu!

Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 400 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Tento projekt finančně podporuje Hlavní město Praha.

modern orchestral jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané