Robocobra Quartet (IE) + Dragon's Brew (CZ) I Mladí ladí jazz 2023

Robocobra Quartet (IE) + Dragon's Brew (CZ) I Mladí ladí jazz 2023

úterý 28/02/2023 od 20:00

Robocobra Quartet (IE)

Robocobra Quartet má heslo „kytary nejsou povoleny“. Jejich jedinečný zvuk, vytvořen a produkován zejména v Belfastu v Severním Irsku, je vyplněn jinými nástroji, např. saxofony, samplery, klávesami a zvukovými efekty. Ty se točí okolo melodických basových linek a důrazných rytmů bicích, které jsou jádrem každé jejich písně. Tomu všemu vévodí jedinečný vokál jejich bubeníka Chrise.

Dragon's Brew (CZ)

Dragon's Brew je intergenerační sestava se základnou v Divadle Drak v Hradci Králové, kterou založili otec a syn Jiří a Jiří Vyšohlídovi v roce 2014. Ti se obklopili skvělými muzikanty z okolí a rozhodli se hrát žánr v tomto kraji a době neobvyklý - jazz fusion. Zprvu se vracejí do dob 70.let a elektrického jazzrocku, poslední dobou již výhradně autorskými skladbami stále více směřují k moderní fusion s ambientními prvky, v aktuální éře přibyl do kapely syntezátor a došlo k větší  elektrifikaci zvuku. Za více než 8 let svého fungování vydala kapela samonákladem 3 alba, hrála v nesčetném množství hudebních klubů po celé republice. Úspěch si odnesla i z mezinárodních festivalů jako je např. trutnovský Jazzinec. Dragon's Brew může nabídnout obrovskou porci mladistvé a energické improvizace. Hlavním motorem kapely je prostá a srdečná radost z muziky.

Vstupné do 26 let 200 Kč, nad 26 let 300 Kč. Jednotné vstupné na sezení 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

jazz - groove - electro
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané