Mörk (HU): Mladí ladí jazz 2022

Mörk (HU)
Mladí ladí jazz 2022

pondělí 25/04/2022 od 20:00

Mörk (HU)

Fresh zvuk, který byste od Maďarska možná nečekali.

Příliš chytlavý na to, aby to byl jazz,

příliš rozmanitý na to, aby to byl pop,

příliš veselý na to, aby to bylo indie,

příliš trippy na to, aby to byl funk,

a zároveň moc divný na to, aby byl brán vážně.

Koncerty kapely Mörk, založené na soulu a funku, jsou hudební cestou mikrovesmírem různých stylů, zvuků, emocí a příběhů. Show, která vás pohltí a nepustí možná ani po jejím skončení.

video zde: https://www.youtube.com/watch?v=Wt_rKJOkMRk

Koncert finančně podpořily Lisztův Institut - Maďarské kulturní centrum Praha a MVM - Magyar Villamos Művek Zrt. v rámci cyklu Dny maďarského jazzu.

 

předkapela: Marcel Gidote’s Holy Crab (CZ)

Plzeňská jazzrocková formace, inspirovaná vývojem psychedelické hudby od 60. let po současnost, vydala v roce 2020 EP svých prvotin pod názvem Bay Of Roots u vydavatelství Polí5. V témže roce se dostala do semifinále soutěže Jazzfruit a byla vybrána do mezinárodní soutěže Jazz in the Park konané v Rumunsku.

V roce 2021 vydali svou první plnohodnotnou desku s názvem Humidity Breaking Limits, kde se od klidnějšího zvuku z prvního EP přesunuli k ambicióznějšímu a rovněž i tvrdšímu projevu. Kapela se za krátkou dobu dostala do popředí české psychedelické scény a předskakovala i několika zahraničním jménům jako Acid Mothers Temple (JAP) či Lumerians (USA).

Vstupné do 26 let 220 Kč, nad 26 let 320 Kč. Jednotné vstupné na sezení 450 Kč. Na místě v den koncertu: vstupné do 26 let 260 Kč, nad 26 let 390 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

crossover – soul – jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané