Marie Spaemann:Mladí ladí jazz 2022

Marie Spaemann
Mladí ladí jazz 2022

středa 18/05/2022 od 21:00

Marie Spaemann

Hudební cesta vídeňské violoncellistky, zpěvačky a skladatelky Marie Spaemann je tvořena hudební pestrostí i fascinací a nadšením pro objevování rozmanitých tvůrčích procesů. Její hudba je kombinací jazzu a soulu, ale nezapře ani vlivy klasické hudby. Jako violoncellistka vyhrála mezinárodní soutěž Johannese Brahmse v Pörtschachu.

Marie Spaemann hrála také jako violoncellistka s řadou orchestrů (Severoněmecká filharmonie, Záhřebská filharmonie, Chorvatský komorní orchestr aj.), pravidelně vystupuje na celé řadě mezinárodních festivalů a je sólistkou koncertního programu The World of Hans Zimmer.

https://www.youtube.com/watch?v=Nh0J8Rt0pt0

Předkapela: Tea Sofia

Tea Sofia je osmnáctiletá česká zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny. V roce 2018 rozvířila místní popovou scénu svým hitem Pretend (přes 75 000 poslechů na Spotify) a následně také prvním EP Unwind. Nyní připravuje své debutové album STANI, na kterém spolupracuje s producentem Bojanem Bojićem a z nějž již tři singly vydala. V nich poprvé zpívá nejen v angličtině, ale také ve své rodné srbštině.

Mezi současnou mladou tvorbou Tea Sofia vyniká především svým osobitým a silným hlasem, nesporným skladatelským talentem a texty, jež jsou autentickou výpovědí generace Z. To ocenila také osmnáctičlenná mezinárodní porota soutěže Czeching Radia Wave, když zpěvačku jmenovala v roce 2020 vítězkou. Díky tomu tak Tea Sofia vystoupila na mezinárodním showcasovém festivalu Eurosonic Noorderslag 2021 (ESNS) v nizozemském Groningenu.

Vstupné do 26 let 240 Kč, nad 26 let 350 Kč. Jednotné vstupné na sezení 490 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

young jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané