Prim (AUT) + Veřejně nepřístupná vodní plocha / Mladí ladí jazz 2022

Prim (AUT) + Veřejně nepřístupná vodní plocha / Mladí ladí jazz 2022

čtvrtek 26/05/2022 od 21:00

Prim (AUT)

V rámci květnového koncertu vystoupí rakouský jazzový ansámbl Prim, který vznikl v roce 2015 ve Vídni, a který udává směr, jakým by se měl rakouský jazz ubírat. Inspiraci sice trio čerpá z různých zdrojů – Neil Cowley Trio, GoGo Penguin až po skladby Johanna Sebastiana Bacha - ale dokázalo si vytvořit svůj jedinečný zvuk, jenž je popisován jako dobrodružná a ostrá hudba, která se nedá žánrově zařadit. Jejich styl je experimentální, ale přístupný, jejich hra virtuózní, a přitom zábavná. Nejnovější album Garnet Tales (Alessa Records, 2020) dokazuje ochotu kapely neustále experimentovat se zvuky a schématy, aby dosáhli skvělé vypravěčské kvality. Album je propracovanou, živou směsicí lyrických balad a funkových skladeb, a je popisováno jako “klenot” kapely Prim.

https://www.youtube.com/watch?v=YLzTWxm4hUo

Veřejně nepřístupná vodní plocha (CZ)

Toto jazzové trio sází na jednoduché melodie a chytlavé rytmy. Vodní plocha se snaží o propojení stylů a obsáhnutí world music v tom pravém slova smyslu. Prostě prosté melodie, chytlavé kompozice a hudební plochy, které jsou veřejnosti přece jenom přístupné.

Za rameny - Veřejně nepřístupná vodní plocha

Vstupné do 26 let 150 Kč, nad 26 let 250 Kč. Jednotné vstupné na sezení 380 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

young jazz
On-line vstupenka