Wckd Nation (SI) + Luciana (CZ):JAZZBIT / Mladí ladí jazz 2022

Wckd Nation (SI) + Luciana (CZ)
JAZZBIT / Mladí ladí jazz 2022

středa 28/09/2022 od 21:00

Wckd Nation (SI) - R&B, Neo-Soul, Future Jazz

Komunita hudebníků ze slovinské Lublaně, která byla založena skladateli, multiinstrumentalisty, producenty a bratry Peterem a Žigou Smrdelovými. Původně zformovaná jako kolektiv umělců ze tří různých zemí – Slovinsko, Rakousko a Chorvatsko – se restrukturalizovala a přesunula svou základnu do Lublaně, a zkoumá nové podoby jazz-popu, tvrdého neosoulu a R&B. Na podzim roku 2018 kapela vydala své debutové singly Time a Troubles, které byly zařazeny do playlistů předních slovinských rádií a získala uznání jak od hudebních fajnšmekrů a profesionálů, tak širšího publika. V roce 2019 kapela absolvovala své první mezinárodní turné po Pobaltí, kde se jim podařilo vybudovat fanouškovskou základnu mimo svou domovinu, včetně vystoupení na hudebním showcasu Tallinn Music Week a mezinárodním showcaseovém festivalu MENT v Lublani. Se skladbou Come over, Come by vyhráli Wckd Nation v roce 2020 slovinskou národní rozhlasovou soutěž.

https://www.youtube.com/watch?v=T1e6eOj2fFs

 

Luciana (CZ) (indie-soul, jazz, lo-fi)

Husí kůže, charisma a lehkost. Pražsko-brněnská kapela Luciana vznikla v roce 2019 jako fúze charismatické soulové zpěvačky Luciany Tomášové a brněnských muzikantů. Nezaměnitelný hlas, současně jemný i drsný, jazzové bicí s lo-fi kytarou a basou, to vše je Luciana. V roce 2021 kapela vydala debutové album Fo.

https://www.youtube.com/watch?v=YnjYR7cNHfM

Vstupné na stání: do 26 let 150 Kč, nad 26 let 250 Kč. Jednotné vstupné na sezení 380 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

young jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané