JAZZBIT (Mladí ladí jazz)

JAZZBIT (Mladí ladí jazz)

středa 26/02/2020 od 20:00

Matteo Bortone ClarOscuro (IT)

Matteo Bortone ClarOscuro se k nám vydává z dálných končin slunné Itálie. Čistě italské trio se představí v čele s kapelníkem Matteo Bortonem, pianistou Enricem Zanisim, jehož mohou znát diváci z loňského Jazzbitu, a Emanuelem Maniscalcem na bicí. Bortoneho hudební vize spočívá v kreativním vytváření rozmanitých kontrastů, neomalených témat, dlouhých a složitých skladeb nebo naopak krátkých kompozic. To vše se spojí do jednoho a vznikne nevyzpytatelná hudební nálož dávající důraz na témbr a kolektivní splynutí.

video: https://www.youtube.com/watch?v=-zhtj0-QbKc

Szabó/Turcerová/Maceček (CZ)

Trio vzniklo v roce 2017 na československých hranicích ve složení Michaela Turcerová (saxofon), Petr Maceček (bicí) a Štefan Szabó (kytara).  Jejich repertoár obsahuje převážně originály, ale i jedinečné aranže jazzových standardů. Po dobu své existence se trojice podělila o svou hudbu v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku.

„Koncept tria ignoruje žánrové škatulkování. Výsledkem je živá a komunikativní hudba s nezanedbatelným podílem improvizace, ale zároveň zřetelným plánem na vytvoření jedinečné nálady v každé jedné skladbě,“ prohlásil o nich Vilém Spilka, hudebník a umělecký řeitel JazzFest Brno.

video: https://www.youtube.com/watch?v=Sc4smO8jmGk

Vstupné do 26 let 150 Kč, nad 26 let 250 Kč. Jednotné vstupné na sezení 380 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané