Jazzmeia Horn Quartet (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Jazzmeia Horn Quartet (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 20/10/1921 od 21:00

Jazzmeia Horn je současná elitní jazzové zpěvačka, která na sebe upozornila již v roce 2015, kdy jako čtyřiadvacetiletá zvítězila v mezinárodní jazzové soutěži Institutu Theolonia Monka. Její repertoár zahrnuje jazzové standardy a osobité aranže písní jiných žánrů. Doposud natočila dvě alba u renomovaných jazzových labelů: A Social Call (2017, Prestige Records) a Love & Liberation (2019, Concord Jazz).

Narodila v roce 1991 v Dallasu a její babička milující klavír a jazz jí přivedla k hudbě. Od malička zpívala v kostele a posléze vystudovala střední školu múzických umění a výtvarného umění Booker T. Washington (kde studovali také velikáni jako Roy Hargrove, Norah Jones nebo Erykah Badu). Později přešla na The New School v New Yorku kde její vzdělání již naplno směřovalo k jazzu. Zvítězila ve dvou nejvýznamnějších soutěžích „Sarah Vaughan International Jazz  Competition 2013” a “Thelonious Monk Institute International Jazz  Competition 2015”, což jí otevřelo cestu k nahrávací smlouvě u společností Concord Records. Již za dva roky vydala debutové album A Social Call, které sklidilo obrovský úspěch u kritiků a bylo nominováno na cenu Grammy. Stálé sebezdokonalování, osobitý přístup a autentické komponování jí vyneslo nominaci na Grammy také za druhé album Love and Liberation, které je naplněnou písněmi odvážné muzikality a emocionální síly. Tento název si umělkyně vybrala proto, že „Láska a osvobození jsou konceptem a mantrou, které důsledně používá ve svém každodenním životě. Jdou ruku v ruce a akt lásky je aktem osvobození. Volba osvobodit - sebe nebo jiného - je aktem lásky. “

Jazzmeia Horn – voc; Keith Brown – p; Tyrone Allen – b; Chris Beck – dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 350 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 400 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.artistryofjazzhorn.com

modern vocal jazz
On-line vstupenka