Joe Lovano ft. the Marcin Wasilewski Trio:JAZZ ON5

Joe Lovano ft. the Marcin Wasilewski Trio
JAZZ ON5

pondělí 07/11/2022 od 20:00

Joe Lovano je bez přehánění mistr svého oboru, jeden z nejvlivnějších saxofonistů moderního jazzu, který shrnuje odkaz velkých hráčů 50. a 60. let, jako byli Coleman Hawkins, Lester Young, Dexter Gordon či John Coltrane, a zároveň vložil velmi osobitý pohled na saxofonovou hru, improvizaci, kompozici i celkový koncept jazzu na konci 20. a začátku 21. století.

Narodil se v r. 1952 v Clevelandu (Ohio) a jeho otcem byl významný saxofonista tehdejší éry Tony „Big T“ Lovano. Ten jej také učil hře na saxofon a poté J. Lovano studoval na Berklee College of Music. Po dokončení studií začal spolupracovat s Jackem McDuffem, Dr. Lonniem Smithem a před tím, než se přestěhoval do New Yorku, hrál také tři roky v orchestru Woodyho Hermana. V New Yorku začal hrát s bubeníkem Melem Lewisem. Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími předními hudebníky, mezi které patří Hank Jones, Paul Motian, John Zorn, George Mraz, Charlie Haden, McCoy Tyner nebo John Scofield a mnoho dalších. Jeho manželkou je jazzová zpěvačka Judi Silvano. Tentokrát spojil síly se špičkovým polským pianistou Marcinem Wasilewskim a jeho triem. Můžete se těšit na repertoárový průřez tvorby Joe Lovana a také na některé zbrusu nové skladby ve špičkovém podání elitní jazzové kapely.

Joe Lovano – sax; Marcin Wasilewski – p; Sławomir Kurkiewicz – b; Michał Miśkiewicz – dr.

Vstupné v předprodeji: na sezení 950 Kč, na stání 480 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1100 Kč, na stání 530 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

"Joe Lovano s Marcin Wasilewski Trio - Tour 2022 je spolufinancováno Ministerstvem kultury a národního dědictví Polské republiky a spoluorganizován Institutem Adama Mickiewicze."

https://culture.pl/pl    https://iam.pl/en

www.joelovano.com   ​www.marcinwasilewskitrio.com

Web kapely: www.joelovano.com

modern jazz
On-line vstupenka