Joe Lovano „Trio Tapestry“ (USA):AMERICKÉ JARO

Joe Lovano „Trio Tapestry“ (USA)
AMERICKÉ JARO

čtvrtek 16/05/2019 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 HOD

V rámci 14. ročníku festivalu Americké jaro představí držitel Grammy, skladatel, producent a jeden z nejvýznamnějších saxofonistů současnosti Joe Lovano, spolu s klavíristkou Marilyn Crispell a bubeníkem Carmen Castaldim, svůj nový projekt Trio tapestry. Sám označuje toto album za svůj nejvíce intimní a osobní počin. Jako významný představitel moderního jazzu navazuje na odkaz velkých hudebníků 50. a 60. let, jako byli Coleman Hawkins, Lester Young, Dexter Gordon či John Coltrane, ale zároveň do něj přispívá velmi osobitým pohledem na saxofonovou hru, improvizaci, kompozici i na celkový koncept jazzového žánru na konci 20. a začátku 21. století.

Joe Lovano se narodil v r. 1952 v Clevelandu (Ohio) a jeho otcem byl Tony „Big T“ Lovano, významný saxofonista tehdejší éry. Byl to on, kdo jej také učil hře na saxofon, předtím, než Joe začal navštěvovat Berklee College of Music. Po dokončení studií začal Joe spolupracovat s Jackem McDuffem, Dr. Lonniem Smithem a před tím, než se přestěhoval do New Yorku, hrál také tři roky v orchestru Woodyho Hermana. V New Yorku začal působit s bubeníkem Melem Lewisem. Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími předními hudebníky, mezi které patří Hank Jones, Paul Motian, John Zorn, George Mraz, Charlie Haden, McCoy Tyner nebo John Scofield. Jeho manželkou je jazzová zpěvačka Judi Silvano.

Joe Lovano – sax

Marilyn Crispell – p

Carmen Castaldi – dr, perc

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 950 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu na sezení 1050 Kč, na stání 450 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.joelovano.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané