Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

středa 29/05/2024 od 21:00

VYPRODÁNO!

V rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů přijede na konci května do klubu Jazz Dock elitní klavírní trio složené z legend světového jazzu!

Pianista Joey Calderazzo je jedním z vůbec nejlepších jazzových klavíristů posledních dekád. Natočil třináct řadových alb a prošel si dlouhou cestu od zázračného dítěte, přes žádaného session hudebníka až po elitního člena nejlepších jazzových souborů. Doprovázel génie hudby od Michaela Breckera, Branforda Marsalise, Jacka DeJohnettea, až po Davea Hollanda a další. Basista John Patitucci získal během své kariéry dvě ceny Grammy a byl na ni nominován více než patnáctkrát. Proslavil se zejména v kapele Electric Band Chicka Corey a v kvartetu Wayna Shortera. Vydal řadu vlastních alb a spolupracoval s největšími jmény světové hudbení scény, jako například: Victor Feldman, Natalie Cole, Herbie Hancock, Frank Gambale, Gary Burton, Al Di Meola, Eric Marienthal, Danilo Pérez, Lee Ritenour, Henry Mancini, Dave Grusin, Peter Erskine nebo Vinnie Colaiuta. Dave Weckl je považován za jednoho z nejvlivnějších a technicky nejzdatnějších jazzových a fusion bubeníků všech dob. Může se pochlubit spoluprací s řadou umělců, včetně George Bensona, Chicka Corey, Paula Simona a mnoha dalších. Jeho virtuózní styl hraní ovlivnil několik genrerací jazzových bubeníků! Tito tři giganti světového jazzu společně odehrají energický koncert plný jiskřivé improvizace. Na repertoáru budou vlastní kompozice i originální adaptace jazzových standardů.

Joy Calderazzo - p; John Patitucci - b; Dave Weckl - dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 1850 Kč, na stání 800 Kč a na místě v den koncertu na sezení 1950 Kč, na stání 850 Kč. VIP vstupné: 2500 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

DO 20H BUDE OTEVŘENA POUZE TERASA.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: zenart.it

modern jazz & fuison
On-line vstupenka