John Scofield & Jon Cleary (USA/UK):JAZZ ON5

John Scofield & Jon Cleary (USA/UK)
JAZZ ON5

pondělí 04/11/2019 od 21:00

VYPRODÁNO!

Legendárního amerického kytaristu Johna Scofielda není třeba v České republice představovat. Jak ve světě tak u nás je považován za jeden z pilířů světového jazzu, pokračovatele odkazu Milese Davise a velkého inovátora hry na elektrickou kytaru. Vydal nespočet alb, odehrál tisíce koncertů, z nichž mnoho také již v ČR, a svůj hudební obzor rozšířil od původního fusion přes postmoderní jazz až po neofunk a acid jazz s pořádnou dávkou elektroniky. Jeho velkou láskou je ale také blues, R&B a hudba New Orleans, a proto zhruba před deseti lety začal spolupracovat se slavným bluesovým pianistou a zpěvákem Johnem Clearym. V New Orleans spolu natočili album Piety Street a v rámci turné s tímto projektem procestovali celý svět. Zhruba před dvěma lety společně příležitostně vystoupili v klubu Soulive v Brooklynu, a i bez rytmické sekce jim to fungovalo tak dobře, že se rozhodli pokračovat v koncertování pouze v duu. Geniální John Scofield o této spolupráci říká:

„Každý, kdo slyšel Clearyho, ví, že když hraje na klavír, zní to jako celá kapela. A tak se nemůžu dočkat, až opět naskočím na palubu! Budeme hrát hudbu New Orleans, R&B a bluesovou klasiku! Jsem velmi nadšený z této spolupráce! Bluespower!“John Scofield

John Scofield – guitar

Jon Cleary – vocal, piano

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: již pouze na stání 690 Kč.

Na místě v den koncertu: již pouze na stání 790 Kč. 

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

    FESTIVAL SE USKUTEČNÍ ZA PŘISPĚNÍ HL. MĚSTA PRAHY A MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5

Hlavní město Praha podporuje provoz klubu částkou 500.000 kč ročně

Web kapely: www.saudades.at

New Orleans & blues
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané