John Scofield & Jon Cleary (USA/UK):JAZZ ON5

John Scofield & Jon Cleary (USA/UK)
JAZZ ON5

pondělí 04/11/2019 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 HOD

VYPRODÁNO!

Legendárního amerického kytaristu Johna Scofielda není třeba v České republice představovat. Jak ve světě tak u nás je považován za jeden z pilířů světového jazzu, pokračovatele odkazu Milese Davise a velkého inovátora hry na elektrickou kytaru. Vydal nespočet alb, odehrál tisíce koncertů, z nichž mnoho také již v ČR, a svůj hudební obzor rozšířil od původního fusion přes postmoderní jazz až po neofunk a acid jazz s pořádnou dávkou elektroniky. Jeho velkou láskou je ale také blues, R&B a hudba New Orleans, a proto zhruba před deseti lety začal spolupracovat se slavným bluesovým pianistou a zpěvákem Johnem Clearym. V New Orleans spolu natočili album Piety Street a v rámci turné s tímto projektem procestovali celý svět. Zhruba před dvěma lety společně příležitostně vystoupili v klubu Soulive v Brooklynu, a i bez rytmické sekce jim to fungovalo tak dobře, že se rozhodli pokračovat v koncertování pouze v duu. Geniální John Scofield o této spolupráci říká:

„Každý, kdo slyšel Clearyho, ví, že když hraje na klavír, zní to jako celá kapela. A tak se nemůžu dočkat, až opět naskočím na palubu! Budeme hrát hudbu New Orleans, R&B a bluesovou klasiku! Jsem velmi nadšený z této spolupráce! Bluespower!“John Scofield

John Scofield – guitar

Jon Cleary – vocal, piano

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

 

    FESTIVAL SE USKUTEČNÍ ZA PŘISPĚNÍ HL. MĚSTA PRAHY A MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5

Hlavní město Praha podporuje provoz klubu částkou 500.000 kč ročně

Web kapely: www.saudades.at

New Orleans & blues
On-line vstupenka