Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

John Scofield Trio: JAZZ ON5

John Scofield Trio
JAZZ ON5

pátek 10/11/2023 od 20:00

VYPRODÁNO!

Vrcholem festivalu Jazz On5 bude koncert legendárního amerického kytaristy Johna Scofielda s jeho triem. Jeho nové album Uncle John’s Band vychází v září 2023 u ECM Records!

Jak ve světě, tak u nás je John Scofield považován za jeden z pilířů světového jazzu, pokračovatele odkazu Milese Davise a velkého inovátora hry na elektrickou kytaru. Vydal nespočet alb, odehrál tisíce koncertů, z nichž mnoho také již v ČR, a svůj hudební obzor rozšířil od původního fusion přes postmoderní jazz až po neofunk a acid jazz s pořádnou dávkou elektroniky. Přes všechny experimenty se rád vrací ke klasickému jazzovému triu s kontrabasem a bicími a tentokrát vyráží na turné s fenomenální rytmickou sekcí: s bubeníkem Billem Stewartem a kontrabasistou Vicentem Archerem. V této sestavě vydávají v září 2023 u prestižního labelu ECM nové album Uncle John’s Band se zbrusu novou hudbou z pera hlavního protagonisty. Sám Scofield k tomu říká: "Celkově jde prostě jen o nový balík skladeb, ke kterým nepřistupujeme jako ke cover verzím, ale jako k předmětu improvizace. Je to výzva. Nespoléháte se tolik na aranže jako spíš na intuitivní způsob, jakým spolu hrajeme a komunikujeme. Jsme tři muzikanti se zvláštní synergií, která se mezi námi rozvíjí."

John Scofield – g; Vicente Archer – b; Bill Stewart – dr.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji: na sezení 1950 Kč, na stání 900 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 2150 Kč, na stání 950 Kč. VIP vstupné: 2350 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Klub bude otevřen v 19h.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.johnscofield.com

guitar legend
On-line vstupenka