Jorge Rossy Vibes Quintet ft. Mark Turner & Billy Hart (USA/ESP)::JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Jorge Rossy Vibes Quintet ft. Mark Turner & Billy Hart (USA/ESP)

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

neděle 19/01/2020 od 21:00

Světově proslulý bubeník Jorge Rossy, který spolu s triem Brada Mehldaua předdefinoval umění jazzového tria (alba Art of the Trio), se tentokrát představí v Jazz Docku jako úžasný vibrafonista! Podle jeho vlastních slov je tento nástroj ideální kombinací perkusní povahy bicích nástrojů a polyfonní, harmonické a melodické dimenze klavíru. Jorge Rossy Vibes Quintet zahraje hudbu zejména z nového alba Beyond Sunday, které vyšlo na labelu Jazz & People. Hudba Jorge Rossyho je plnokrevný moderní jazz, který s úctou k tradici posouvá tuto hudbu zase o krok dále. Harmonická, rytmická a melodická invence tohoto hudebníka je neskutečná, je provázena excelentními výkony celé kapely.

Není divu, tento kvintet tvoří skutečně all-stars světové jazzové scény: u nás velmi dobře známý americký saxofonista Mark Turner, jenž spolupracoval např. s klavíristou Bradem Mehldauem, Jeffem Ballardem a kontrabasistou Larrym Grenadierem ve skupině Fly, nebo s legendárním Lee Konitzem, Joshuou Redmanem, Kurtem Rosenwinkelem a Enricem Ravou. Dále skvělý katalánský kytarista Jaume Llombart, a neskutečně groovující basista Doug Weiss.

Asi největší pozornost v kapele poutá legendární bubeník Billy Hart, který je dnes již skutečnou ikonou světového jazzu. Za svojí dlouhou kariéru spolupracoval s hudebníky jako Miles Davis (legendární album On the Corner), Joe Zawinul, Wayne Shorter, Otis Redding, Shirley Horn, Jimmy Smith nebo Wes Montgomery!

Nenechte si ujít tuto výjimečnou sestavu na pódiu Jazz Docku!

Jorge Rossy vibes

Billy Hart drums

Mark Turner sax

Jaume Llombart guit

Doug Weiss bass

Vstupné: na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1000 Kč, na stání 500 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 

Web kapely: jorgerossy.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané