JZ Replacement ft. Tim Lefebvre (RU/UK/USA):BASS DAYS

JZ Replacement ft. Tim Lefebvre (RU/UK/USA)
BASS DAYS

čtvrtek 12/03/2020 od 21:00

KONCERT  ZRUŠEN

 

"Disrespectful". New album release.

Avantgardní ruský saxofonista Zhenya Strigalev, který momentálně žije a tvoří v Londýně, spojil síly s bubeníkem Jamie Murraym a vytvořili project JZ Replacement. Používají vše od drum&bassu po lidovou hudbu Východní Evropy a postupy Johna Zorna. Ve svém celku tvoří velmi originální, místy frenetický, a také taneční hudební žánr, ve kterém někteří lidé slyší indické vlivy, jiní Charlieho Parkere či Chrise Davea. Disponují obrovskou invencí a zvukově barevnou hrou, používajíce hodně elektronických efektů. Jejich hudba je mixem post-bopu, free-jazzu, hip-hopu, funku i evropské avantgardy, a překypuje neuvěřitelnou energií a strhujícími instrumentálními výkony.

Na toto turné si přizvali opravdového mistra basové kytary z Los Angeles – Tima Lefebvra (David Bowie, Wayne Krantz, Knower, Donny McCaslin, Mark Guiliana) a zahrají hudbu ze svého nového alba Disrespectful, které vychází letos v březnu na novém labelu z Petrohradu Rainy Days. Nenechte si ujít vidět tuto neuvěřitelnou sestavu naživo! Rytmická sekce Tim Lefebvre – Jamie Murray je naprosto strhující, jejich groove vás zvedne ze židlí!

Zhenya Strigalev – saxes, electronics

Jamie Murray – drums

Tim Lefebvre – bass, electronics

Vstupné v předprodeji do 11.3. na sezení 590 Kč, na stání 280 Kč, na místě v den koncertu na sezení 690 Kč, na stání 330 Kč.

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 FESTIVAL PROBÍHÁ ZA PŘISPĚNÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Web kapely: zhenyastrigalev.bandcamp.com

drum&bass – freejazz
On-line vstupenka