Šanda / Kalfus Quintet

Šanda / Kalfus Quintet

pondělí 27/09/2021 od 22:00

Společný projekt dvou předních českých jazzmanů mladé a střední generace. Tyto dva muzikanty spojuje společné účinkování v mnoha uskupeních české jazzové scény – Jazz Dock Orchestra, Jan Andr`s The Track Inspection, Concept Art Orchestra a další. Autorská tvorba je ovlivněna moderním americkým a evropským jazzem.

Richard Šanda přes svůj relativně mladý věk stihl již členství či spolupráci s jmenovanými předními českými big bandy, a byl také vybrán do evropského rádiového orchestru EBU 2016 nebo do světového orchestru JM Jazz World Orchestra 2020 pod vedením trombonisty Luise Bonilly. Při studiích v Amsterdamu spolupracoval s Bobem Mintzerem nebo Robinem Eubanksem.

Petr Kalfus je členem několika domácích i zahraničních uskupení (Jazz Dock Orchestra, Points Septet, Concept Art Orchestra). Studoval v polských Katowicích a na jazzové katedře HAMU. V roce 2008 byl také členem evropského rádiového orchestru EBU pod vedením Nilse Kleina. Spolupracoval s evropským big bandem amerického skladatele Eda Partyky a dalšími předními osobnostmi tuzemské i zahraniční jazzové scény.

Richard Šanda – trb; Petr Kalfus – sax; Jan Uvira – p; Tomáš Baroš – b; Marek Urbánek – dr.

Vstupné na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.richardsanda.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané