Kiko Dinucci ft. Juçara Marçal (BRA)

Kiko Dinucci ft. Juçara Marçal (BRA)

čtvrtek 18/11/2021 od 21:00

Kiko Dinucci (Metá Metá) – brazilský folk, ale i punk rock a free jazz na španělskou kytaru. V Praze vystoupí se zpěvačkou Juçarou Marçal!

Kiko Dinucci je brazilský hudebník a skladatel ze São Paula, a také zakládající člen českému publiku známých Metá Metá nebo Passo Torto. Na vystoupení v pražském Jazz Docku se k němu připojí jeho dlouholetá spolupracovnice a zpěvačka Metá Metá Juçara Marçal. Dinucci spolupracoval s mnoha dalšími umělci, například se zpěvačkou Elzou Soares, s Tomem Zé, Jards Macalé a Baco Exu do Blues. Na albu Rastilho se Dinuccimu podařilo vstřebat tvorbu brazilských kytaristů, jako jsou Dorival Caymmi, João Gilberto, Baden Powell, Jorge Ben nebo Gilberto Gil. Na jejich odkaz navázal svou vlastní osobitou vizí až punkovým přístupem. Technicky se zdá být jeho způsob hry na kytaru velmi syrový, ale ve skutečnosti je Dinucciho styl velmi citlivý a posluchačovu představivost přenáší do světa afro-brazilské kultury, do dob otroctví, dotýká se mystiky náboženství kandomble nebo i evangelického křesťanství. Kytara na albu Rastilho převažuje nad vším ostatním: nad texty, vokály i sborovými zpěvy. Je to právě dřevo Dinucciho kytary, které zpívá, udává rytmus a prozkoumává strukturu hudby.

Vstupné: na sezení 450 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na tento koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

folk – punk – jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané