Koncert k 15. výročí klubu Jazz Dock

Koncert k 15. výročí klubu Jazz Dock

pondělí 08/04/2024 od 19:00

Zdá se to neuvěřitelné, ale klub Jazz Dock v letošním roce slaví 15 let své existence! Abychom neformálně oslavili toto výročí, připravili jsme „narozeninový“ koncert, v rámci kterého uslyšíte kvalitní jazz, blues i groovy. Vystoupí tato seskupení:

Yvonne Sanchez Trio - o zahájení večera se postará Yvonne Sanchez! Známá polsko-kubánská vokalistka s medově sametovým hlasem zazpívá jazzové standardy, bossa novy a některé vlastní skladby. Yvonne Sanchez – voc; Tomáš Jochmann – p; Tomáš Baroš – b. 

Vertigo - je jedna z nejoriginálnějších česko-slovenských skupin. Výchozím bodem jim byl jazz, ale časem se svými hudebními přesahy dopracovali ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Vydali sedm alb, získali tři hudební ceny Anděl a šestkrát na ně byli nominováni. Díky neutuchajícímu entusiasmu a nesporným hudebním kvalitám se Vertigo stalo stálicí evropské hudební scény. Marcel Bárta – sax; Oskar Török – trp;  Vojtěch Procházka – p; Rastislav Uhrík - b;  Daniel Šoltis – dr; Dorota Barová – voc,vlc.

Charlie Slavík Revue - už více než deset let Charlie Slavík úspěšně a s obrovským ohlasem představuje domácímu i evropskému publiku rock & roll a blues ve všech odstínech těchto uhrančivých žánrů. Hudba tohoto kvarteta je nekompromisně pulzující, živelná, hraná s nespoutanou energií. Charlie Slavík – voc, harm; Steve Walsh – g; Jan Svorník – b; Marcus Jurkovič – dr.

Jazz Dock House Band - kapela, která hraje pouze občasně, například v rámci Silvestrovské noci v Jazz Docku. Tento jam-band složený z předních hráčů české hudební scény zahraje mix známých fusion a neofunkových skladeb (John Scofield, Medeski, Martin & Wood atd.) a některé coversongy ze světa popu a rocku (Depeche Mode, Michael Jackson, David Bowie, Simon & Garfunkel). Jonathan Ramirez Garcia – voc; Jiří Šimek – g; Jakub Zitko – keys; Jakub Vejnar – b; Adam Koller – dr.

Vstupné na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.jazzdock.cz

jazz – blues – soul
On-line vstupenka