Korben Dallas (SK):Křest alba Deti rýb

Korben Dallas (SK)
Křest alba Deti rýb

středa 04/05/2022 od 22:00

Slovenská kapela Korben Dallas přijede do Prahy pokřtít nové album Deti rýb, které vyšlo v únoru 2022. Po předchozí spolupráci s Anetou Langerovou (EP “Konečně”, 2020) se skupina v čele se zpěvákem Jurajem Benetinem vrací ke svému typickému zvuku na pomezí alternativního rocku a soulu. Půjde o první koncert Korben Dallas v Praze od roku 2019! Kmotrem alba bude David Koller.

Kapela Korben Dallas vznikla v roce 2010. Její debutové album Pěkné cesty (2011), které vzniklo jako živá nahrávka z koncertu, bylo nominován na Radio Head Awards v kategorii album roku.  Výrazněji se kapela prosadila s druhým albem Karnevalová vrána, které vyšlo  v roce 2013 ve vydavatelství Slnko Records. Karnevalová vrána se dostala na první příčku v albovém žebříčku české verze iTunes i Spotify, a na Radio Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za nejlepší album, singl (Otec) a nejlepší koncertní kapelu. V roce 2014 skupina vydala třetí album Banská Bystrica. Korben Dallas rádi spolupracují  i s jinými hudebníky a skupinami. V relaci Rádia_FM se představili se speciálním hostem Andrejem Šebanem. V Česku i na Slovensku  odehráli sérii společných koncertů s kapelou Zrní a s Janou Kirschner nahráli duet Spolu. Na festivalu Viva Musica! a později i na festivalu Pohoda se představili v doprovodu symfonického orchestru. Projekt Korben Dallas Symphony byl zaznamenán na albu Kam jdeme (2015), na kterém ve skladbě Sen hostuje i  Aneta Langerová. Kapela si zahrála na mnoha předních českých  a slovenských festivalech, jako jsou Pohoda, Colours of Ostrava, Rock for People nebo Grape.

Juraj Benetin – voc, g; Lukáš Fila – b; Ozo Guttler – dr.

Vstupné na sezení 650 Kč, na stání 380 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

alternative rock - soul
On-line vstupenka