Kristina Barta Quartet ft. Jure Pukl:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Kristina Barta Quartet ft. Jure Pukl
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 13/10/2023 od 19:00

V rámci večera pokřtí kapela nové album ENDLESS QUESTIONS AND ANSWERS, které vychází u vydavatelství Second Records a Alessa Records.

Pianistka Kristina Barta je mezinárodní umělkyní - vystupuje nejen v České republice, ale i v Německu a dalších evropských státech. Debutovou desku EMA29 vydala v Rakousku, stejně tak tomu bylo s jejím aktuálním albem Love and Passion. Získala několik zahraničních ocenění a je držitelkou Ceny OSA za nejlepší jazzovou kompozici roku 2016. Za svůj největší zahraniční úspěch považuje vystoupení na světovém jazzovém veletrhu a showcase festivalu Jazzahead! v Brémách v roce 2021. V současné době vystupuje se svým kvartetem, se kterým vydává nové album Endless Questions and Answers ve spolupráci s tenor saxofonistou světového formátu Jure Puklem (Slovinsko/USA).

Jure Pukl je jedním z nejplodnějších a nejkreativnějších slovinských saxofonistů, který působí především na New Yorské jazzové scéně. Během svých studií na Berklee College of Music v USA Pukl hojně vystupoval a nahrával, věnoval se svým vlastním projektům a také spolupracoval s řadou skvělých hudebníků z různých oblastí hudby, jako jsou Dave Liebman, Branford Marsalis, Esperanza Spalding, George Lewis, Maceo Parker, Vijay Iyer , Jeff „Tain“ Watts, Gregory Hutchinson, Doug Hammond, Melissa Aldana, Rodney Green, Charles Altura, Joe Sanders, Aaron Goldberg, Marcus Gilmore, Johnathan Blake a mnoho dalších.

“Jure put together a record that flows like the wind.” Joe Lovano

Kristina Barta – p; Peter Korman – b; Marek Urbánek – dr; Jure Pukl – sax.

Vstupné: na sezení 500 Kč, na stání 280 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.kristinabarta.com

postmodern jazz
On-line vstupenka