Kristina Barta Quartet "Love and Passion"

Kristina Barta Quartet "Love and Passion"

sobota 30/04/2022 od 19:00

Pianistka Kristina Barta je mezinárodní umělkyní. Vystupuje nejen v České republice, ale i v Německu a dalších evropských státech. Debutovou desku EMA29 vydala v Rakousku, stejně tak tomu bylo s jejím aktuálním albem Love and Passion. Získala několik zahraničních ocenění a je držitel-kou Ceny OSA za nejlepší jazzovou kompozici roku 2016. Za svůj největší zahraniční úspěch považuje vystoupení na světovém jazzovém veletrhu a showcase festivalu Jazzahead! v Brémách. V současné době vystupuje se svým kvartetem, se kterým představí nový repertoár doplněný o kompozice z posledního alba Love and Passion. Obsazení: Kristina Barta – klavír; Nela Dusová – saxofon; Peter Korman - kontrabas; Marek Urbánek – bicí.

Recenze na album Love and Passion: ,,Kristina Barta přichází se svěžím poselstvím z prostředí české jazzové scény. Album obsahuje rozsáhlé kompozice s originálními texturami, jež jsou často kontrapunkticky vrstvené a harmonicky obtížné. Kristina Barta kráčí svou vlastní osobitou cestou. Její hudba je obohacena o dospělý pop a rock, je nespoutaně kreativní a svou kvalitou srovnatelná se zahraniční tvorbou. To vše je zakořeněno v upřímném humanistickém poselství: Pomáhejte si a zůstaňte lidští. Doufejme, že si tohoto výjimečného talentu brzy všimnou i promotéři v západní Evropě.” Martin Schuster, Concerto Magazin, Rakousko

Vstupné: na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.kristinabarta.com

postmodern jazz
On-line vstupenka