Kurt Elling & Jazz Dock Orchestra:JAZZ ON5

Kurt Elling & Jazz Dock Orchestra
JAZZ ON5

středa 10/11/2021 od 21:00

Dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling je zpěvák proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení. Během posledních dvaceti let si zajistil pevné místo mezi nejpřednějšími světovými jazzovými zpěváky. Jeho hlas je okamžitě rozpoznatelný a „zahřeje“ posluchače bohatým barytonem, který se s bravurní technikou pohybuje v celém svém čtyřoktávovém rozsahu. Elling je také virtuózní improvizátor a přesvědčivý vypravěč příběhů. List The Guardian jej nazval „Frankem Sinatrou se superschopnostmi“ a „jedním z největších jazzových zpěváků všech dob“. V minulosti Kurt Elling spolupracoval a nahrával s celou řadou světových jazzových hvězd: Branfordem Marsalisem, Danilo Perezem, Stefonem Harrisem, Fredem Herschem, Jamesem Morrisonem nebo Charlie Hunterem. Často také vystupoval s předními bigbandy, jako například Clayton/Hamilton Orchestra, The National Youth Orchestra, The Bob Mintzer Big Band, The BBC Concert Symphony, The Metropole Orchestra, a WDR Orchestra. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, kdy v rámci svého evropského turné tedy zazpívá s naším bigbandem - s Jazz Dock Orchestra!

Jazz Dock Orchestra je moderní jazzový big band na evropské úrovni, a dá se říct i jakousi „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock. Má za sebou již dva roky úspěšného fungování s vlastním originálním repertoárem a skladbami světových autorů. Pravidelnost jejich práce přináší obrovskou jistotu, sehranost, energii i mimořádnou interpretační kvalitu! Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Petr Harmáček, Oskar Török, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Stanislav Mácha; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: do 22.10. na sezení 1450 Kč, na stání 750 Kč, do 31. 10. na sezení 1650 Kč, na stání 800 Kč, do 10. 11. na sezení 1850 Kč, na stání 900 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: kurtelling.com

modern jazz
On-line vstupenka