Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Lakecia Benjamin

Lakecia Benjamin

středa 22/03/1922 od 20:00

Newyorská saxofonistka skládá hold Johnu Coltranovi a jeho manželce Alici.

I když Lakecia Benjamin figuruje především v jazzových projektech, šíři jejího talentu dokumentuje spolupráce se Stevie Wonderem a ikonami hip-hopu jako DJ Premier či Missy Elliott. Své poslední album věnovala dvěma velikánům, kteří změnili historii jazzu: saxofonistovi Johnu Coltranovi a jeho manželce, multiinstrumentalistce Alici. Album Pursuance: The Coltranes je projektem, jehož hloubka i rozsah nemá obdoby. Lakecia na něj přizvala 40 jazzových osobností tří generací - jsou to Ron Carter, Regina Carter, Dee Dee Bridgewater, Meshell Ndgecello, Steve Wilson a další. Album produkoval 83letý Reggie Workman, jehož vláčné basové linky doprovázely desítky nahrávek Johna i Alice Coltranových. Na koncertní podium se obsah alba dostává díky covidu opožděně, saxofonistku na turné doprovází klavírista Taber Gable, basista Ivan Taylor a bubeník EJ Strickland.

Lakecia Benjamin vyrůstala v New Yorku obklopená hudbou několika generací. I když nikdo z rodiny nebyl muzikant, hudba v domě neustále zněla: “V každém patře se hrálo něco jiného,” vzpomíná na své dětství. “Pokud jsem chtěla slyšet něco starého z 20. a 30. let, šla jsem za svojí prababičkou.“ Babička byla naopak fanouškem Stevieho Wondera, její matka poslouchala současný hip-hop: Biggie, Tupac, Snoop Dogg. Ve 13 letech slyšela Lakecia poprvé Alici Coltrane: "Ostatní hudbu jsem vnímala přes mozek, ale tohle byla srdcovka." Producenta a basistu Reggie Workmana označuje za svého "kmotra", byl totiž u přijímacích zkoušek, když se hlásila na akademii. “Při natáčení alba jsem potřebovala někoho, kdo zaručí, že ta hudba bude držet pohromadě. Někoho, kdo u toho byl, když ji John či Alice vytvářeli. Nešlo mi o to, aby mě dirigoval a vedl. Vybrala jsem si ho jako producenta, protože manžele Coltranovy znal osobně. A myslím, že Reggie ocenil to, že skládám hold nejen Johnu Coltranovi, ale i jeho ženě Alici."

zde aktální album: https://soundcloud.com/the-motherbrain/sets/lakecia-benjamin-pursuance-1/s-Bg5c3

Lakecia Benjamin  – sax; Taber Gable – p; Ivan Taylor – b;  EJ Strickland – dr.

Vstupné: V předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: lakeciabenjamin.com

jazz - hiphop - soul
On-line vstupenka