Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Larry Goldings / Peter Bernstein / Bill Stewart:HAMMOND DAYS

Larry Goldings / Peter Bernstein / Bill Stewart
HAMMOND DAYS

úterý 08/08/2023 od 21:00

Toto slavné trio se již podruhé představí v Jazz Docku. Svoji první nahrávku vydali v roce 1991 a významně ovlivnili zvuk dalších retro kapel s hammondkami, včetně např. bývalého tuzemského Organic Quartetu Ondřeje Pivce. Tria Hammondových varhan s kytarou a bicími ze stylového lůna hard bopu patří k základním trojhlasům moderního jazzu. Tento souzvuk se stal také součástí obrozeneckého oživení proudů moderního jazzu padesátých a šedesátých let na začátku 90. let minulého století. Bostonský rodák Larry Goldings, klasicky vzdělaný klavírista, jenž v jazzu začínal obdivem k Errollu Garnerovi, Oscaru Petersonovi, Redu Garlandovi a Billu Evansovi (studoval ale u Keithe Jarretta), se ocitl v ruchu jazzrockové fúze a odtud pramení jeho stylová příbuznost s Larrym Youngem, jenž byl varhaníkem číslo jedna jazzrockové syntézy (hraje i na Davisových Bitches Brew a Big Fun). Od roku 1986 působil L. Goldings  v New Yorku a brzy se stal světově proslulým hudebníkem. Kytarista Peter Bernstein byl zase ovlivněn Jimem Hallem, se kterým jeden čas tvořili duo. V jeho kapelnických počátcích s ním hráli například Brad Mehldau nebo Christian McBride a  v roce 1991 také právě Goldings. Scofieldova věrného bubeníka Billa Stewarta u nás není nutné představovat, diváci jej viděli v Jazz Docku již několikrát. Milovníci klasického moderního jazzu, kteří neočekávají žádné modernistické výstřelky, ale mistrovsky zvládnutou improvizaci, kompozici i rytmus, si opravdu přijdou na své – v umění "jak hrát jazz" to bude setkání s těmi nejlepšími z nejlepších!

Larry Goldings - org; Peter Bernstein - g; Bill Stewart - dr.

Při příležitosti našeho minifestivalu HAMMOND DAYS budeme mít v klubu zapůjčené pravé analogové varhany Hammond s Leslie boxem!

Vstupné: do 30. 6. na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Do 7. 8. na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1100 Kč, na stání 500 Kč. VIP vstupné: 1200 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).  Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.larrygoldings.com

modern jazz
On-line vstupenka