Lee Ritenour (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Lee Ritenour (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 20/10/2022 od 21:00

Velká kytarová událost! V rámci festivalu Jazz Čtyř Kontinentů poprvé v Jazz Docku vystoupí legendární americký kytarista a skladatel Lee Ritenour!

Tento hudebník je spolutvůrcem a pilířem hudebních stylů fusion a jazz-pop. Jeho hudba byla ovlivněna původně zejména rockem, funkem a blues, později jazzem, popem a brazilskou hudbou. Začínal v rodném Los Angeles jako velmi univerzální hráč na jazzových i rockových sessionech a brzy se vypracoval mezi absolutní světovou elitu. V roce 1976 vydal své první sólové album First Course. Od té doby má na kontě čtyři desítky sólových alb, získal společně s Davem Gruisinem prestižní cenu Grammy a sedmnáctkrát byl na ni nominován! Pravidelně se také umísťoval na špičce mnoha kytarových žebříčků po celém světě (například v 70. letech dvakrát vyhrál cenu Guitar Player Magazines Best Studio Guitarist). V průběhu kariéry se stále více přikláněl spíše k popu a mezi jeho celosvětově známé hity patří píseň Is It You z roku 1981. Lee Ritenour je dnes již skutečnou legendou světové kytary, o čemž svědčí také jeho splupráce: nahrával mimo jiné s Ericem Claptonem, Jeffem Beckem, Georgem Bensonem, Bobem Dylanem, Joni Mitchell, Pink Floyd, Dizzym Gillespiem, Sonny Rollinsem, Joe Hendersonem, B.B. Kingem, Rayem Charlesem a Arethou Franklin. Pro svůj pražský koncert přiváží samozřejmě sestavu skvělých hráčů, takže je opravdu na co se těšit!

Lee Ritenour – g; Otmaro Ruiz – keys; Pera Krstajic – b; Wes Ritenour – dr.

Vstupné: na sezení 1400 Kč, na stání 600 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1500 Kč, na stání 650 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

KLUB OTEVŘEN OD 20H

Web kapely: leeritenour.com

fusion
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané