Libor Šmoldas & Niklas Winter Duo

Libor Šmoldas & Niklas Winter Duo

sobota 02/12/2023 od 19:00

Dva špičkoví evropští kytaristé Fin Niklas Winter a Čech Libor Šmoldas spojují síly ve společném projektu kytarového dua.

Niklas Winter studoval na slavné Berklee College of Music v Bostonu, má na kontě devět autorských alb a nespočet dalších jako sideman. Jeho hlavním zájmem je autorská hudba, na které spolupracuje se skandinávskými i světovými hudebníky, jakými jsou například Ulf Wakenius, Kenny Wheeler, Henry Lowther, Jesse van Ruller, Cameron Brown, Kiri Te Kanawa či Morten Lund. Vystupoval na festivalech London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival, Yokohama Jazz Promenade, Beijing Contemporary Music Festival a Orta Jazz Festival v Itálii. Pravidelně koncertuje v USA, Evropě a Asii, včetně 23 turné po Japonsku. 

Libor Šmoldas je český kytarista známý jak svými mezinárodními aktivitami hrál se světovými hvězdami, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, James Morrison, Brian Charette, Gregory Hutchinson, Jon Faddis či Jay Anderson tak i spoluprací se špičkou české scény včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Mezi kluby, kde vystupoval, nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Birdland, Dear Head Inn, B flat, Porgy and Bess nebo Bennetts Lane. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Vstupné na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.liborsmoldas.cz

modern jazz
On-line vstupenka