Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Lizz Wright (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Lizz Wright (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

úterý 25/04/2023 od 21:00

Americká zpěvačka Lizz Wright pochází z malého městečka Hahira ve státě Georgia, kde už jako dítě zpívala gospel. Vyrůstala v rodině kněze, který vedl církevní pěvecký sbor. Zpěv učaroval Lizz natolik, že se rozhodla pro jeho studium na Georgia State University v Atlantě. Krátce po dovršení dvacítky podepsala smlouvu s prestižním jazzovým vydavatelstvím Verve Records, které vydalo její první čtyři alba. Přestože Lizz Wright řadí většina hudebních publicistů do kategorie jazzu a gospelu, ona sama se jazzovou zpěvačkou necítí být. V jejích písních se mísí gospel s bluesovou tradicí a jazzovým feelingem. „V době mých začátků byly dvěma největšími ženskými jazzovými osobnostmi Norah Jones a Diana Krall a vydavatelství Verve po mně chtělo původně jazzové album. Jsem si vědoma toho, že se nacházím daleko od definice ikonické jazzové zpěvačky. Nikdy jsem jí ani nechtěla být,“ řekla Lizz Wright vloni časopisu Harmonie.

Předloni vyšlo Lizzino šesté album s názvem Grace, na němž spolupracoval vynikající a veleslavný producent Joe Henry. „Joe je výjimečná osobnost a jediný člověk na světě, se kterým si mohu celý den bez přestání povídat a pořád si budeme mít co říct. Přitom nejde jen o komunikaci, ale hlavně vzájemné porozumění. Albem Grace se snažím vysvětlit – toto je Jih, Jih jsem já, toto je můj domov, krajina a lidé, co v ní žijí. Chtěla jsem zobrazit laskavou realitu a zároveň dát najevo odpor vůči politickým a sociálním lžím,“ vyznala se v citovaném rozhovoru. 15. června 2022 založila Lizz Wright nezávislou nahrávací společnost Blues & Greens Records vydáním alba Holding Space, skvělého záznamu živého koncertu v Berlíně z roku 2018. Holding Space produkoval Christian Ulbrich a obsahuje 11 písní v neskutečně elektrizující atmosféře. V klubu Jazz Dock vystoupí Liz Wright poprvé a můžete se těšit na vynikající doprovodnou kapelu. Její hudba vychází z gospelu, blues a soulu a přednesena jejím charizmatickým zpěvem Vám naprosto učaruje!

Lizz Wright – voc; Kenny Banks Sr. – p, org; Ben Zwerin – b; Adam Levy – g; Ivan Edwards – dr.

Vstupné: do 24.4. na sezení 1890 Kč, na stání 850 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 2290 Kč, na stání 950 Kč.

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

KLUB BUDE OTEVŘEN OD 20:00

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.lizzwright.net

blues – soul – gospel
On-line vstupenka