Lorenzo Thompson + Jan Kořínek & Groove (USA/CZ)

Lorenzo Thompson + Jan Kořínek & Groove (USA/CZ)

pátek 18/10/2019 od 22:00

Vystoupení chicagského blues-soulového zpěváka Lorenza Thompsona je vždy nezapomenutelným zážitkem – zvláště ve spojení s kapelou Groove varhaníka Jana Kořínka, se kterým hraje již přes 20 let. „Vždy jsem maximálně nabuzený, abych předal lidem z pódia to, co cítím. Rád lidi bavím a komunikuji s nimi během vystoupení,“ říká Lorenzo Thompson, zpěvák patřící mezi špičku současné chicagské blues-soulové west-side scény. Thompson zpíval již jako dítě gospely s babičkou v kostele. Nevzpomíná si, jak vlastně zpívá dlouho, říká: „As long as I remember“. Celý život ho inspirovaly bluesové legendy jako Howlin´ Wolf, Muddy Waters, B. B. King, Sonny Boy Williamson či Jimmy Reed. Pravidelně koncertuje ve slavných klubech Buddy Guy’s Legends a Rosa’s Lounge. Za posledních 25 let procestoval díky svému nadání víceméně celý svět. Sdílel pódium s bluesovými velikány jako Mighty Joe Young, Willie Kent, Eddie Clearwater, Sugar Blue, Magic Slim nebo Pinetop Perkins.

Lorenzo Thompson – voc; Jan Kořínek – org; Jiří Maršíček – g; Jan Nikendey – dr; Alice Bauer – voc; Josefina Čermáková – voc; Martin Juzl – trp; Cyrille Oswald – sax.

Vstupné – v předprodeji: na sezení 500 Kč, na stání 250 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 

Web kapely: www.jankorinek.org

blues - soul
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané