Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Lukáš Oravec Quartet ft. Jerry Bergonzi:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Lukáš Oravec Quartet ft. Jerry Bergonzi
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pondělí 27/11/2023 od 21:00

Skvělý slovenský trumpetista Lukáš Oravec založil svůj kvartet v roce 2012 a jeho kvality okamžitě přitáhly pozornost jazzové veřejnosti. Kapela má za sebou více než 200 klubových i festivalových vystoupení po celé Evropě, a kvartet získal hlavní cenu v soutěži "Mladé tváře slovenského jazzu" a cenu za "výkon" lídra kvarteta. Za dobu své existence vydala kapela několik velmi oceňovaných alb a v roce 2021 vydávávají album "Movin' Spirit", které získává hned dvě ceny za nejlepší jazzové album roku (Radio Head Award a Esprit Award). Nejnovějším počinem kvartetu je letošní album ve spolupráci s Moravskou filharmonií a americkými hudebníky Andym Middletonem a Dannym Grissettem. V minulosti spolupracovali také s mnoha dalšími světovými hudebníky (často oceněnými Grammy). Byli to například Aaron Goldberg, Rick Margitza, Vincent Herring, Bob Mintzer, Wayne Escoferry, Seamus Blake nebo Tony Lakatos, a tentokrát s nimi přijíždí další velká hvězda světového jazzu – americký saxofonista Jerry Bergonzi.

Jerry Bergonzi je mezinárodně uznávaný jazzový interpret, skladatel, autor a pedagog. Jazzová kritika ho řadí mezi 100 nejlepších saxofonistů všech dob a je autorem nejznámějších jazzových etud na světě. V mládí se proslavil hraním v kapele Davea Brubecka v 70. letech. Vystupoval po celém světě na všech významných jazzových festivalech a v jazzových sálech s vlastními soubory i s mnoha jazzovými velikány. Jeho hudba je známá svou inovativností, mistrovstvím a poctivostí. Jeho diskografie zahrnuje více než 50 sólových nahrávek, z nichž mnohé vyšly na značkách Blue Note nebo Columbia Records, a přes 200 alb jako sideman. Spolupracoval s takovými hudebníky jako jsou Joe Lovano, Dave Liebman, John Scofield, Mike Brecker, Bob Berg, Tom Harrell nebo Steve Grossman.

Jerry Bergonzi – sax; Lukáš Oravec – trp; Alan Bartuš – p; Tomáš Baroš – b; Marián Ševčík  – dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč a na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč; VIP vstupné: 900 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

modern jazz
On-line vstupenka