Madison McFerrin (USA): Mladí ladí jazz

Madison McFerrin (USA)
Mladí ladí jazz

středa 13/10/2021 od 20:00

VSTUPENKY ZE ZRUŠENÉHO KONCERTU 8.10. 2020  ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI !

Madison McFerrin je nezávislá zpěvačka a skladatelka žijící v newyorském Brooklynu. Na začátku prosince vydala své nové, povedené EP s názvem You + I, které produkoval její starší bratr Taylor McFerrin. Její hudba se dá popsat jako soulappella (soul + a cappella) nebo jako soul budoucnosti. Svou roli v tom zřejmě hraje DNA, pochází totiž z pozoruhodné hudební rodiny. Madison  McFerrin se narodila v roce 1991 a je dcerou zpěváka Bobbyho McFerrina, autora masivního hitu Don't Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku. Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show. Na pódiu si vystačí jen se svým hlasem, pianem a looperem, pomocí kterého si vytváří zvukové smyčky. Je tedy sama sobě vokalistkou, zpěvačkou i instrumentalistkou.

Jako předkapela vystoupí: Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý (SK)

Zpěvačka Kristína Mihaľová a kytarista Jakub Šedivý patří mezi výrazné mladé osobnosti slovenské hudební scény. Každému, kdo měl to štěstí je vidět naživo, musí být jasné, že je čeká velká budoucnost. Nedávno se usídlili v Bratislavě a společně tvoří intimní hudbu pro velká pódia. Na konci roku 2019 se dočkali hned dvou velkých úspěchů v průběhu několika dní – výhry v soutěži mladých talentů na Bratislavských jazzových dnech a koncertu v pozici předkapely jedné z největších hvězd na jazzové scéně, americké zpěvačky Dianne Reeves. Už dříve se představili i před světovými hvězdami jako Stanley Clarke nebo Candy Dulfer.

Vstupné do 26 let 280 Kč, nad 26 let 420 Kč. Jednotné vstupné na sezení 570 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: madisonmcferrin.com

soul & a cappella music
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané