Madison McFerrin (USA): Mladí ladí jazz

Madison McFerrin (USA)
Mladí ladí jazz

úterý 12/10/2021 od 20:00

Madison McFerrin je nezávislá zpěvačka a skladatelka žijící v newyorském Brooklynu. Na začátku prosince vydala své nové, povedené EP s názvem You + I, které produkoval její starší bratr Taylor McFerrin. Její hudba se dá popsat jako soulappella (soul + a cappella) nebo jako soul budoucnosti. Svou roli v tom zřejmě hraje DNA, pochází totiž z pozoruhodné hudební rodiny. Madison  McFerrin se narodila v roce 1991 a je dcerou zpěváka Bobbyho McFerrina, autora masivního hitu Don't Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku. Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show. Na pódiu si vystačí jen se svým hlasem, pianem a looperem, pomocí kterého si vytváří zvukové smyčky. Je tedy sama sobě vokalistkou, zpěvačkou i instrumentalistkou.

Jako předkapela vystoupí: Zea (SK)

Česko-slovenská zpěvačka Zea vydala v loňském roce své debutové album Burning Light, které je výrazné především svými silnými texty, hlubokým hlasem a intimní atmosférou.

Vstupné do 26 let 350 Kč, nad 26 let 520 Kč. Jednotné vstupné na sezení 720 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: madisonmcferrin.com

soul & a cappella music
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané