Maraca

Maraca

sobota 25/02/2023 od 19:00

Maraca je česká hudební skupina, která kombinuje world music, fusion jazz, alternativní hudbu, psychedelic folk a jiné žánry. Nahrává a koncertuje od roku 2001. Převážně zhudebňuje básně portugalského básníka Fernanda Pessoy a vydává svá alba u nakladatelství Indies Scope. Za druhé CD Longe byla nominována na cenu Anděl 2004. Výraznou osobností osobností je zpěvačka a hráčka na kvinton Gabriela Vermelho oceněná v r. 2005 cenou Alfréda Radoka. V současné době připravila projekt ve spolupráci s Jihočeskou filharmonií Maraca Symphonic, který měl premiéru 16.2. v Českých Budějovicích.

"Uchopil jsem své srdce . . . měkce ho vložil na ruce . . . snažil se v něm číst . . . když leželo na blízku jak list . . . uhranut jsem zíral jako ten . . . kdo umírá rozechvělý snem . . . " Fernando Pessoa

Maraca je neuchopitelná, stejně jako básně Fernanda Pessoy, který svými básněmi protíná celou její tvorbu. V hudbě se mísí moravské i arabské nápěvy, jemné i drásající tóny, polyrytmy a zvláštní neuchopitelné zvuky s nezaměnitelným zpěvem Gabriely Vermelho.

recenze:
 

Gabriela Vermelho – kvinton, zpěv; Fillak – el.kytara, oud; Michael Nosek – bicí; Martin Bakyta – baskytara; Robert Prokop – samply, didgeridoo.

Vstupné na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.maraca.cz

alternative music
On-line vstupenka